Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóba növények?

Kerti tóba növények?

Figyelt kérdés
Milyen növényeket telepítsek a kerti tóba ami javítja a víz minőségét a halak számára? (Kis kárászok ill. pontyok vannak benne) (eddig tavirózsa átokhínár és nád van benne)
2011. júl. 28. 10:57
 1/7 Falun ***** válasza:

ha van rá lehetőséged akkor nádat telepíts köré


úszó növénynek vízijácint, kagylótutaj szépek és gyorsan fejlődnek, csak vigyázz nehogy benőjék a tavad.


vagy cserepestől állíts bele vízi pálmát, nagyon hálás lesz érte a növény és szépen mutat!

2011. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Buzogány, káka
2011. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ajánlom ezt a vízinövény kertészetet. Nagyon szépek, és egészségesek a növényeik, én nem egyszer rendeltem tőlük akváriumi növényt. Rendelni is lehet, és el is lehet menni hozzájuk.


A nádat javaslom én is

2011. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a link lemaradt [link]
2011. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

A víz minőségét a legjobban azok a növények javítják, amik a vízben gyökereznek, de a leveleik a felszín fölött vannak, mivel a CO2-t a levegőből sokkal könnyebben fel tudják venni és ezért gyorsabb növekedésre képesek. Az egyik legjobb erre a nád, de a választék hatalmas. Néhány ilyen faj: Acorus, vízi lobélia, vízi menta, mocsári nőszirom...stb.

[link]

2011. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még valami téláló tündérhínár félét is javaslok a víz alá, meg amit mát mondtak, nád.
2011. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nád már van benne. Meg talán még gyékényt is rakok bele.
2011. júl. 28. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!