Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrést ill. levegőztet...

Milyen szűrést ill. levegőztetést ajánlotok?

Figyelt kérdés
van egy 12 literes akváriumom.Milyen szűrést és levegőztetést ajánlotok bele?(mattenfilter, külső szűrő, porlasztóköves...)
2011. júl. 28. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz benne tartani? Mert garnéláknak is kicsi.

Eléldegélnek benne, de ha beindul a szaporulat...

Cserélnél heti 2x vizet?

Ha véletlenül túletetnél, leszívnád a felesleg kaját?

Ha nem, nem érdemes ilyen kis méretekkel próbálkozni.

Ilyen kis literre a szivacsszűrőket ajánlom.Egy tertatech légpuppával tökéletes.

2011. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szivacsszűrő, az a levegőztetést is megolgdja. Légpumpával üzemel, ez mondjuk kicsit hangos... Ha fontos, hogy halk legyen, akkor a legkisebb motoros szűrő, bár egy db almacsigának meg 3 anubiasnak lehet, hogy ez túlzás. Mást meg úgyse nagyon tudsz beletenni.
2011. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Nekem még régebben volt egy 8 literes akváriumom, ez volt az első aksim Nem sok minden fért bele... Volt 3 nőstény meg 1 hím guppim. Szépen elvoltak több, mint egy évig eléldegéltek... Már idős halak voltak, szóval a koruk miatt pusztultak el :( ugyanúgy szűrd a vizet, én levegőztetőt ritkán használtam, mert a szűrőm vitt be oxigént a vízbe.

Úgyhogy szerintem kis akváriumban is lehet pár darab halat tartani, csak nem lesz olyan látványos, és nagy vele a gond!

2011. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Előző!

Nem az a baj, hogy hülye vagy, hanem hogy terjeszted!

2011. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, nem vagyok hülye, de az volt az első akváriumom, és még nagyon fiatal voltam... Szüleim nem is vettek volna nekem nagyobb akváriumot, most is egy 54 literes van, és azt is én vettem a saját pénzemből, meg a hozzávalókat is...

És tudom, hogy nem volt valami álom a halaimnak, de olyan fiatalon még annak is örültem, és bírtam is egyedül tisztítani, és a halaknak is minden jót adni, hogy jobban érezzék magukat!

2011. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

hát igen.Én sem számíthatok családtagjaimra csak magamra.Ezt az akváriumot ismerősömtől kaptam és hát gondoltam akkor hasznát is venném...Az (első)akváriumom 18 literes 2009-ben alapítottam és nagyon szép. Egyáltalán nem zavaros.Egy hónapban egyszer tisztítom, de az egész mindenséget.Tökéletesen elvannak benne a halak.Mondjuk nem vagyok guppi mániás és neonhalmániás így hát pár bettát két tetrát és harcsát tartok benne.Szeretem a halakat és nagyobb akváriumot nem is tudok hova tenni(mert nincs neki hely).Én is a zsebpénzemet dobtam össze.Mindent megkapnak a halaim, tiszta a vizük, nincsenek túlzsúfolva és vidáman úszkálnak az akiban!Az egyik bettám 2 évig élt a harcsám ami még most is él már elmúlt 3 éves!!!:)nem hiszem hogy mi hülyék lennénk és amúgy sem tisztességes dolog másokat lehülyézni, aki ráadásul használható választ ad a kérdezőnek!ennyi...

2011. júl. 28. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ennyi...

2011. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem látod át, mi a használható, meg mi nem.
2011. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!