Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert zoldult be a viz az...

Miert zoldult be a viz az akvariumomba?

Figyelt kérdés

Ezelott 10-12 napja kitakaritottam az akvariumot es azota a tegnap jottem haza es a viz zold volt.

Ma reggel vettem belsoszurot (mer edig szivacsszuro volt), leszivtam a vizet felig es tisztaval feltoltottem de nem akar tisztulni.

Mit csinaljak vele??

6 eve van akvariumom es edig sose volt ilyen


2011. júl. 30. 22:16
 1/4 Brigi ^^ ***** válasza:
lehet, hogy alga...
2011. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

zöld víz effektus.

csak uv szűrővel lehet eltüntetni.

2011. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Nem kell hozzá UV szűrő. Az akvárium nem egy tó, itt elég nagy a mozgástér a problémák körül. A víz ammóniatartalma magas, ez okozza a vízvirágzást. Ha az okot megszünteted, előbb-utóbb elmúlik a zöld víz is. Mivel a szűrőd még vadiúj, ezért nem szaporodtak el benne bacik, még nincs biológiai szűrésed. Rakd be mellé a régi szivacsszűrőt, az segít az átmeneti időszakon túljutni. Cserélj gyakrabban vizet, hetente 2x 30%-ot. Illetve vásárolhatsz SZAT gyantát, ez a villámmegoldás. Az akvárium pár napos teljes elsötétítése is jót tesz(olyankor etetni sem szabad).
2011. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Még, egy-két ötlet: Ha tudsz vegyél, vagy fogj be élő vízibolhákat.Takard a természetes fénytől az akváriumot, csökkentsd a világítás fényerejét, időtartalmát.Tarts több növényt,úszó ill lebegő növényt is,pl tüskéshínár,jávai és májmoha.SERA algovec az előírt adagban.Etess óvatosan és használj talajporszívót is a takarításkor.Csináld rendszeresen 1-2 hetente a 20-30%-os vízcseréket.Az üvegről kapard le az algát. A szűrő folyamatosan üzemeljen és mozgassa a vízsugár a felszínt.Ha van hely a szűrődben, akkor használj aktívszenet, természetesen ebben az esetben, ne használd az algairtót és más vegyszert se.Tegyél a vízbe 10 literenként egy teáskanál jódmentes konyhasót.Jó hatású a csersavpor és a tőzegfiltrálás is ( ne ijedj meg, festik a vizet ).
2011. júl. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!