Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet eltávolítani a...

Hogyan lehet eltávolítani a növényekről az algát?

Figyelt kérdés
sok növényem van és fonalas alga meg másfajta is nőtt a leveleikre. kézzel nem tudom eltávolítani. valamilyen módszert tudtok rá?
2011. aug. 1. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sokan utálják, de a legjobb a csiga. Vettünk már algázó halakat is, de azok is magasról tettek rá.. Egyszer véletlen belekerültek a barna csigák, mert nem mostuk át rendesen az újonnan vásárolt növényeket. Nagyon szidtuk, mérgesek voltunk, de utólag rájöttünk, hogy nagyon jót tettünk ezzel. Még az üveget sem kell takarítanunk, gyönyörűen tisztán tartják. És a maradék kaját is megeszik, amit a halak meghagynak, úgyhogy én ezt tudnám javasolni. Kicsit szaporák, de ha hetente összetörsz néhányat, a halak is örülni fognak a friss fehérjeforrásnak. :)
2011. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de a barna csiga megeszi magát a növényt is,nem?
2011. aug. 1. 15:37
 3/13 A kérdező kommentje:
nekem csak 200db tornyos csiga van benne. de azok nem ilyen célra valók.:(
2011. aug. 1. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem eszik a növényeimet. :) Szinten kell tartani a létszámot, mert ha nagyon elszaporodnak, akkor tényleg lehet egy kis gubanc, de így nem. Nekem volt fonalalgára is halam, a sziámi ormányosmárnát ajánlották, de az sem segített.
2011. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én akváriumomban van kettő KÍNAI ALGAEVŐ HAL!(sárga változatban)!Sokan mondják hogy utálatos hal mert ha egy kicsit megnő akkor kerget a több halat,pedig nálam nem :)!Én azért ajánlom ezt a halat mert nagyon jól eszi az algát!És nem növi ki az akváriumot!!!MEGÁLLÁS NÉLKÜL MÁSZNAK AZ ÜVEGEN ÉS MÉG A NÖVÉNYEKRE IS RÁMÁSZNAK HOGY ALGÁHOZ JUSSANAK!...ha az egész algát megették az akváriumban akkor elfogadja a sima tápot amit a többi hal eszik! :) [link]
2011. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Doruss ***** válasza:

Nálam volt ilyen kínai algaevő hal, tényleg egész nap az üvegen lóg, de az algát nem nagyon eszi le (nálam). Vagyis persze ette, de nem volt valami hatékony.

Legjobb, ha meggátolod az algásodást, mert ha nagyon algásodik, valami nincs rendben. Vagy túl sok a fény, vagy a szűrés nem elég hatékony, vagy ilyesmi oka lehet.

2011. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát maga az akvárium tökéletesen tiszta. a szűrés is jó. egyedül csak a növényeket nem hagyják békén,de azok közül se mindet támadják.
2011. aug. 1. 17:57
 8/13 anonim ***** válasza:
SOHA, ismétlem SOHA ne tegyél barna csigát az akiba ezek megzabálnak mindent, növényt, algát is de hát istenem mefelelően tartva nincs alga és nem szép látvány egy szép növényes akiba 200-300 csiga.Saját tapasztalat, alig tudtam kiírtani!:S
2011. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
bocs de nekem nem barna csigám van. hanem tornyos. ami egyáltalán nem kártékony,sőt jót tesz a növényeknek.
2011. aug. 1. 19:18
 10/13 anonim ***** válasza:
200 db maláj tornyos már hatalmas kárt okoz. Olyan 500 literben tudok elképzelni ennyit. Tudod te, hogy mennyit ürítenek ezek? Hasznosak persze, de megfelelő létszámban. Az algásodást az akvárium túlterhelése, a nem megfelelő tápozás, nem megfelelő fény okozza. Semmiképp ne telepíts algaevőt, nem fogja megszüntetni az okokat. Egy alapos nagytakarítást javaslok, a csigák alapos megritkítását, és ha leírod a paramétereket, arra is szívesen adok tanácsot.
2011. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!