Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert nem fejlődnek a növenyeim?

Miert nem fejlődnek a növenyeim?

Figyelt kérdés
sokszor vettem mar novenyt de nem fejlodnek inkabb megcsoknek ,torpe noveny lesz belole es egy ido utan elpusztul.Nem hasznalok semmit se tablettat se folyadekot a novenynek,a fenycso megfelelo mar tobbfelit is hasznaltam de akkor sem fejlodtek. Mi a problema ? mit tegyek?
2009. ápr. 8. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Néha a növényekkel is kell egy kicsit foglalkozni! Nem árt ha takarításkor kicsit visszavágod a gyökereit, levágod az elhalt, megbarnult leveleket róla! Ha a víz hőfoka meghaladja a 25-26 fokot akkor a növény elkezdhet barnulni, pusztulni! a túl meleg vizet ugyanis nem bírják! Használj legalább havonta növénytápsót! Lehet kapni kb. 100-150 ft-ért egy kis tubussal, ami 50 l vízhez elég! Vagy van egy drágább, sera florena ez kb. 500-700 ft körül van 200 l vízhez! Nekem használtak, szerintem próbáld ki! Az is fontos, hogy milyen talajba van beültetve (ha be van)! Homok kizárva! Az nem jó nekik, mert nem engedi át a vizet, így nem jutnak kellő tápanyaghoz! Mindenképpen Akváriumi kavicsot használj! Remélem segítettem!

Üdv:

K.

2009. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Azt ajánlom, hogy nézz utána milyen növényeid vannak és azoknak milyenek az igényeik.Mert hiába próbálkozol, ha például kemény a vized de a növények lágy vizet igényelnek...stb.( Egyébként régen én is mindig így jártam , aztán kész "növénytani kutatást" végeztem és úgy választottam növényeket, hogy az én aksimban jól érezhessék magukat.)
2009. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jó az aksid biológiai egyensúlya, akkor nem kell növénytápsó
2009. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!