Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt vegyek 60...

Milyen külső szűrőt vegyek 60 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Elég sok növény és kicsit több hal mint a liter/cm de nem vészes. Valamilyen nem túl drága vagy inkább olcsóbb de mégis jó minőségű szűrőt keresek, ha lehet csövekkel, töltettel, mindennel.

Köszi a segítséget.


2011. aug. 8. 09:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom nagyon belecsobogtatni mert hangos és abban a szobában van ahol alszom, így valósínű nem tudnék aludni. Hogy van megoldva ilyeneknél a levegőztetés, csak a belecsobog módszerrel lehet? HA benne hagynám a mostani eheim 2008 at azzal megoldhatnám a levegőztetést? Vagy nem hangos az esőztető?
2011. aug. 8. 10:09
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A külső szűrő szerintem nem oldja meg a sok hal problémát, ráadásul elég drágán mérik őket a boltokban. Jó minőségű szűrőt olyan 13-14 Ezer forinttól felfele találsz.60 literes akváriumokba nem indokolt,elég nagy lesz az áramlás is, mondhatnánk,hogy felesleges, de ugye túlszűrt akvárium nincs. Szerintem olcsóbban kijössz, ha egy jó minőségű, belső szűrőre költesz, amelybe még tenni is tudsz valamiféle biológiai,kémiai szűrőtöltetet. Ne felejtsd el,hogy a külső szűrők, ontják magukból a nitrátot, amelyet az élőlények, kivéve a növények, nem igazán viselnek el. Ha zavar a levegőztető bugyborékolása, akkor egyszerűen ne csatlakoztass hozzá csövet, így nem szív levegőt, és a szűrőt állítsd úgy,hogy a vízfelszínt fodrozza, így elég oxigénhez jutnak élőlényeid.

2011. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aquael Fan 1 Plus Nekem az van és tökéletes.:D
2011. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: az mióta külső szűrő? Olvass már...


Amúgy az se mindegy milyen halaid vannak és mennyi, mert ez a cm/liter nem igazán jó szabály...kb. csak a guppiknál érvényes. Nyilván egy 12 centis ancinak se 12 liter vízre van szüksége, hanem 90 literre...ugyanez vonatkozik egy 15 centis sügérre, annak meg minimum 250...


Inkább adogass el a halaidból, 60 literbe egy fajtából egy nagyobb csapat már szépen mutat (persze aminek elég ekkora hely). Külső szűrőt betehetsz, egy legkisebb jó lesz, de ez nem fogja megoldani a problémádat, mint ahogy már írták.


[link]


Ez pont jó neked, nézd át a specifikációit, én a helyedben valamilyen jobb szűrőanyagot vennék abba a 2 kosárba (pl. Siporax, biopearl, bioball). Persze a perlonvatta meg szivacs mindkét kosár tetejére szükséges. De ez már más kérdés.

2011. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezekről mi a vélemény?

2011. aug. 8. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyengébbek mint az Atman amit linkeltem.
2011. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, 120-150 literig csak igen indokolt esetben használnék külsőt, és ahogy olvasom, a tiéd elég messze áll az indokolttól.

De persze túlszűrt akvárium nincs, szóval ha akarsz bele, hát tegyél. A tetra ex 400-as szerintem bőven elég, és azok elég jó szűrők is.


A levegőztetést meg megcsinálhatod halkra úgy, hogy az esőztetőt a vízfelszín alá rakod, a lyukakat pedig úgy állítod kicsit felfelé, hogy az áramlás is meglegyen, meg a vízfelszínt is erősen fodrozza. Az O2 nagyrésze úgyis a vízfelszínen oldódik be, a felszín ilyen módon történő megnövelésével, és mozgatásával elég oxigén fog beoldódni.

2011. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!