Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik Stendhal halam...

Az egyik Stendhal halam bántja a másikat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nyolc halat tartok közös akváriumban, és az egyik Labeo bicolor folyton üldözi a másikat és elég agresszív a többi hallal is (pedig nem nagyobb nálunk), a másik Stendhal meg nagyon ramatyul néz már ki, teljesen elhalványult, egy helyben marad, alig úszik, keveset eszik, szinte csak vegetál. El kéne adnom az agresszívat vagy van valami más megoldás?
2011. aug. 10. 12:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De akkor egyáltalán minek árulnak ekkora akváriumot, ha még egy halnak se elég? Az ember azt hinné, hogy a kisállat kereskedésben már csak nem mondanak hülyeséget.
2011. aug. 10. 13:53
 12/24 Dioxyde ***** válasza:

hát a stendhal 18 centi körüli lesz ha megnő neki a 200 liter kell.A neonból nem lehet 1 darabot tartani mivel csapatokban él ezért legalább olyan 8-10 kéne belőle.Az anci az is elég nagy 10 centi fölötti lesz majd ebből 1párnak kell a 90 liter,de itt le vannak írva a dolgok:

[link]


Szóval jó nagy akvárium kéne nekik főleg ,ha két bicolort együtt akarod tartani.

2011. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Fityuka ***** válasza:
0%

szörnyű ha igaz.8 hal,és 7 liter

sera.hu

mindent megtudsz.van egy kis teszt amit ha kitöltessz mindent érteni fogsz.

a hal felnőtt méretétöl függ,mekkora térre van szügsége.

nekem 22o literes az akvárium,de ott se türte meg egymást 2 bicolor.

a gyöngébbiket vedd ki.vidd vissza az eladónak,és adjon helyette mást.mondjuk ennivalót,mert halat már ne!!!!!

a neon halak csoportba kell hogy legyenek!!!!!

a következtetést levonva:olvass utánna hogy melyik hal türi meg egymást.

vegyél nagyobb akváriumot,vagy ebbe tegyél egy(de csak 1)sziámi harcost,gyönyörű vöröset.igénytelen hal,és elég neki 7 liter.veszekszenek ha többen vannak!!!

remélem segítettem

2011. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Hát ez így sehogy se jó.


Neonból kéne 8-10db egy 70 literbe mert az csapathal.

Egyedül árválkodva megdöglik. Mellé lehet még 4db törpe szívóharcsát rakni algaevőnek, aztán slussz.


Algaevőknek 100 liter kell, legalább, ancy, vagy mi van benne, az csak éjjel aktív, de attól még szeret úszkálni.


A Bicolor meg egy 200 literesben sem tűri el a saját fajtársait, és más halakkal szemben is harcias, ha nincs elég bújkálója és ő akár 15 centire is megnőhet.

2011. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
7 literes akit is lehet használni, pár razbóra fajt lehet ilyen kicsibe is ikráztatni, és elevenszülők ivadékait is lehet benne nevelni, nameg egy szép sziámi harcoshalnak ha berendezed, gyönyörű pontja lesz a lakásnak :)
2011. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
Sziámi harcoshal, alias Betta, na ilyet se rakjál 7 literbe, azt is legalább 40 literbe kéne, sok növénnyel.
2011. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
sztem a mostani halaidat rakd egy lavorba, még ott is jobb nekik.
2011. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Oké, egy kicsit megugrottak a kommentek. Szóval, valószínűleg venni fogok egy nagyobb akváriumot, 200 liter azért már elég durva de egy 100-150 literes beleférne. A neonból eredetileg 4 volt, 3 aznap megdöglött, az állatkereskedő annyit mondott, hogy az "egész jó arány", de hát így már nem csodálom.


A Stendhal meg 18 cm? B*sszameg az durva. Már bánom, hogy nem olvastam utána mielőtt vettem őket. Meg hogy ott vettem...

2011. aug. 10. 14:07
 19/24 A kérdező kommentje:
De azért ezt az akvárium méretet tisztázni kéne, mert eléggé eltérőeket írtok...
2011. aug. 10. 14:09
 20/24 anonim ***** válasza:
Én a minimumot írtam, nagyobb mindenképp jobb, 150 liter okés lenne szerintem.
2011. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!