Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatott el? Az...

Miért pusztulhatott el? Az állatboltban kaphatok érte ingyen másikat?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy hím xiphot, délután. Este volt, mondom megnézem őket. A hím oldalán fekve lenn feküdt a kövön, akvárium alján. Szegényke meghalt :( :(

Nem lehet h a 2 nőstény ölte meg? Vagy vlami baja lehetett? 300 ft-ba került, ha visszamegyek a boltba, akkor kapok érte megint egy xiphot, vagy pl. egy bettát?

Köszke előre is :)


2010. aug. 30. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kapsz másikat, meg kell venned, ha újat szeretnél. Volt neki levegőztető, tiszta víz meg minden szokásos kellék?
2010. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, épp akkor aznap cseréltem alattuk vizet meg minden
2010. aug. 30. 21:26
 3/16 anonim ***** válasza:
A te tudatlanságod miatt pusztult el, nem fogsz ingyen kapni másikat. Egy halnak szűrő, levegőztető kell MINIMUM! Ezek nélkül és egy megfelelő méretű akvárium nélkül nem áll be a biológiai egyensúly. Valamint nem tudom hogy raktad be a vízbe, de ha csak beleengedted ne csodáld hogy elpusztult.
2010. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jajj :( :'(

És mennyibe kerül egy nagyobb akvárium? Eddig 9 literesbe volt ez a 3 hal... :| Kb. mekkora kell nekik, h életben maradjanak???????? :o :O

2010. aug. 30. 21:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát legalább 50, ott kezdődnek, amivel már lehet is kezdeni valamit... Ráadásul egy xipho nagyobb lesz mint az akváriumod hossza. Már nem a döglött, hanem ami még nem került hozzád.
2010. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, és a xipho minimális akvárium mérete 200 liter a szakirodalom szerint.

[link]

Én ezt kicsit soknak találom, de 100 liter alatt semmiképp.

2010. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 50 liter alatt nem lehet szifót tartani. Meg most komolyan, egy 9 literes akváriumban maximum 1 bettát lehetne tartani, de semmiképp nem szifót vagy más halat, aminek nagy helyre van szüksége. Meg ha veszel 1 bettát akkor ki fogja nyírni a többi halat, mert nagyon agresszív. Én a helyedben visszavinném a 2 szifót amíg még élnek és nem vennék másikat, amíg ennyire nem értek hozzá. *.*" Egy ekkora akváriumban csak szenvednek és el fognak pusztulni. Nem bírom megérteni, hogy miért nem lehet egy cikket elolvasni a neten, mielőtt megveszel 1 halat. kb. 3 percbe telne, és nem lenne ilyen problémád, arról nem is beszélve, hogy csak kínozod az állatokat.
2010. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, a te hibádból és tudatlanságod miatt pusztultak el azok a szerencsétlen halak. Kicsit olvass utána, ajánlom a diszhal.info és az akvarista.hu oldalakat, utóbbinál van 5 ebook, ezeket olvasd el, alapvető dolgok vannak benne, amiket míg nem tudsz, ne kezdj akvarizálni! Mi épp most készülünk venni egy 200-250 literes akváriumot, sügérek lesznek benne, de először mindennek utánajárunk, megértünk és utána kezdjük el berendezni, kezelni a vizet, járatni legalább 1 hétig halak nélkül és csak utána megvenni a halakat!
2010. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért pusztult el, mert egy miniatűr akváriumba, levegőztető és egyéb kellékek nélkül zsúfoltál be 3 halat. Xifó tartásához 50 liter a minimum. Megjegyezném, hogy az egyik hozzászóló itt 200 literes akváriumot írt a díszhal.info alapján, de az nem vonatkozik a kereskedelemben leggyakrabban kapható xifóra. A hozzászóló a Xiphophorus montenzumae leírását nézte meg, ami egy nagyon ritka és különleges hal és tényleg 200 liter kell neki. A kereskedelmi hal, a Xiphophorus helleri sokkal könnyebben tartható hal és 50-60 literben tökéletesen elfér. Mellesleg nem fogják kicserélni, mivel az állatkereskedések élő állatra nem vállalnak garanciát. Szerezz be egy jóval nagyobb akváriumot, mielőtt bármilyen halat is szeretnél tartani. Én a helyedbe visszavinném a megmaradt halakat is és ha már mindenképp akarsz az akváriumodba valamit, akkor vegyél egy harcoshalat.
2010. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem a te hibád akkor sem adják vissza az árát és mást sem kapsz érte, te csak egy vagy a sok vevő közül akinek meghalt/beteg a hala. Mostmár tudod hogy nem vásárolsz ott(de ha a te hibádból volt akkor vásárolhatsz...)
2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!