Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit javasoltok? Milyen más...

Mit javasoltok? Milyen más kisebb termetű halfajtákat javasoltok?

Figyelt kérdés
A szüleim végre megengedték hogy halaim legyenek legalább 3at szeretnék. Guppit mindenféleképpen...de milyen más halfajtákat tudtok ami egy kisebb méretű akváriumban elférne.
2011. aug. 12. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
20 literben néhány guppi lehet, vagy endler. Törpe páncélosharcsa 30 litertől. Neonhalat ekkorába bele ne tegyél, pláne ne 4 db-ot. Nagyobb úszótér kell neki. És rajhal, legalább 8-10 db-ot kell tartani. 30 literben 4-5 guppi mellé esetleg pár törpe cory mehet, vagy egy törpe fogaspontyocska pár.
2011. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megszólítva ugyan nem voltam, de miután a 03:34-es válaszomban kb. Murrhoz hasonlót válaszoltam, érintettnek érzem magam.

Vitatkozni természetesen nem fogok, ez nem az a hely, nem is akarom szétoffolni a kérdést, így én is csak néhány számot írok le, olyanokat, amik bizonyíthatóak.

Jónéhány éve foglalkozom akvarisztikával, néhány fórumot rendszeresen látogatok is. érdekes megfigyelni, hogy a legtöbb hozzászólás a betegségek, problémák, pusztulás, tsb. kapcsán születnek. Nagyságrendekkel több hsz, mint az összet többi témában.

Ha csak az utóbbi 3 évet nézem, ez kb. 10.000 új bejegyzés!!! Tízezer, három év alatt!!!

Ennek kb. 80%-a egyértelműen visszavezethető a túltelepítésre, és a rossz tartási körülményekre! Egyszerűen a Magyarországi akvarisztikai kultúrában, - vagy ezt hívjuk inkább haltartási ámokfutásnak- van valami legyőzhetetlen tudatlanság, a génjeinkbe kódolt deformált, kifacsart szemlélet, amit évtizedek alatt sem tudunk levetkőzni magunkról.

Legalábbis elég szűk kör képez kivételt.


Szóval ha valaki olyan "hobbit" akar magának, hogy havonta újraindít egy akváriumot, nagyüzemben hullákat gyárt, és éveket tölt azzal, hogy megtalálja azt a határt, amibe esetleg az erősebb halak épphogy nem döglenek bele, és minderre még büszke is, hát akkor mehet a dunsztosüvegbe a 15 guppi. (nem mint ha ezzel 3 forintot is lehetne spórolni, vagy nem is igazán értem az okot...)


Ha viszont ennél több a cél, érdemes a józan észre hallgatva legalább a minimális alapokat betartani, ezzel ugyanis mindenki csak nyer.


Kérdező! Bocs, ha nagyon beoffoltam, és sok sikert!

2011. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!