Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ne rakjam bele? (A többi lent)

Ne rakjam bele? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan aljzatot nem érdemes akváriumba rakni, ami a 20%-os ecetben nem oldódik, de a 20% háztartási sósav gyönyörűen oldja.
2011. aug. 13. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, azt felejtsd el! :)
2011. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
zsír mert egyszer már kérdeztem ezt, bazalt ez az anyag, tuti h az csak a múltkor sokáig állt a sósavban és világosszürke lett, de ha hamar kiveszem akkor megmarad a színe, de nem tudom mi a fene fan rajta, szval muszáj vagyok lesavazni az egészet, de felhígítom hátha úgy jobb lesz
2011. aug. 13. 14:48
 3/10 A kérdező kommentje:
vagy hagyjam a fenébe?
2011. aug. 13. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Előszöris induljunk ki abból, hogy a bazaltot nem oldja a sósav. Ezt nem csak úgy mondom, én 30%-os iparival teszteltem, tök ugyanolyan fekete, mint áztatás előtt.


A továbbiakat ezért nem tudom, mert ha ez a bazalt valami színezett cucc, akkor nyilván, hagyd a p.csába...

Ha mégsem bazalt, és most kisavaztad belőle a meszes dolgokat, sok átöblítés után használható.

2011. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mostmár kíváncsi vagyok erre a bazaltra, csinálhatnál róla egy képet, ha van makrós fényképeződ. Amíg reagál a sósavra, ne tedd akváriumba. Szerintem amúgy felejtős, ennyit nem ér, kb. 1000 Ft Tüzépen 25 kg bazalt és az biztos, hogy az is.
2011. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
egy idő után abbamarad a pezsgés lejön a sok sz*r róla és vége
2011. aug. 13. 15:24
 7/10 A kérdező kommentje:
itt egy régebbi kép
2011. aug. 13. 15:26
 8/10 A kérdező kommentje:
2011. aug. 13. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Végülis ez tényleg bazaltnak tűnik. És pl. folyami hordalék homok is szokott meszes lenni, és bevett szokás (volt legalábbis) a kisavazás, szóval ez a része működhet.


Az viszont továbbra is zavaró, hogy magának a bazaltnak a színe is megváltozott! Pont, hogy feketébbnek kéne lenni!

Mondom, tutira tiszta bazaltton próbáltam ki, és semmit nem szürkül ki. Összességében nem hiszem, hogy megérné kockáztatni.

2011. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez bazaltnak tűnik. Savazd ki és mehet vissza.

Nem lehet amúgy, hogy vízköves (tehát kiszáradt)? Mert azt simán lemarja a sósav, az pezseg.

2011. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!