Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mibe rakjam a halakat addig,...

Mibe rakjam a halakat addig, amig akváriumot takarítok?

Figyelt kérdés
van befőttesüveg,csak az a baj h onnan nem tudom kiszedni őket mert nem fér be a háló.van még ilyen műanyag edény,az jó lenne?
2011. ápr. 15. 16:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Na ettől kapok agybajt.

Egyrészt, az akváriumhoz hozzátartozik két víztiszta vödör, az egyikbe teheted a halakat.

Másrészt, most az egész akváriumot miért takarítod ki? Ha normálisan csinálod, akkor évekig nem kell takarítani, csak hetente 30% vizet lecserélni aljzatporszívózással egybekötve. De akkor tilos kivenni a halakat, őket nem szabad hetente pakolászni basszus!

Ha meg olyan kis helyre vannak zsúfolva, hogy kevesebb, mint egy év alatt koszos lesz a víz, akkor nagyon át kell gondolni, hogy mindent jól csinálsz-e.

2011. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nekem van egy ismerősöm aki azt mondta,hogy ne rakjam őket műanyag vödrökbe,mert ott elpusztulnak.
2011. ápr. 15. 16:22
 3/23 anonim ***** válasza:
mitől pusztulnának el???
2011. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hagy védjem egy kicsit a kérdezőt. Murr, te tényleg értesz a halakhoz, ehhez nem fér kétség. De miért nem tudod neki értelmesen, trágárság nélkül elmagyarázni, amit gondolsz? Nem mindenki olyan pro, mint te, ez nem jogosít fel arra, hogy a kevésbé hozzáértőkkel így beszélj. Az meg a másik, hogy nem mindenkinek van pénze mindenféle aljzatporszívókra, különféle felszerelésekre, ami a halak alapszükségletein felül elégíti ki őket, vagy a gazdájukat. Nekem is van itthon akváriumom, több is. Több helyről vásároltam hozzá felszerelést, sőt az akváriumok is több helyről lettek beszerezve (gondolok itt az egészen kicsi állatkereskedéstől a nagyáruházakig), de sosem adtak hozzá vödröt. Én meg ettől kapok agybajt. Bocsi, de nem bírtam ki, hogy ne mondjak rá semmit.
2011. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az utolsó válaszolónak.és valóban még kezdő vagyok,csak nemrég lettek halaim.
2011. ápr. 15. 16:31
 6/23 Platypus ***** válasza:

A műanyag vödörben akkor pusztulnak el, ha azt a vödröt használják felmosásra meg hasonlókra. Az akváriumhoz kell venni legalább 1 külön vödröt, amit semmi másra nem használsz. Asszem 400 valamennyi Ft volt a 12 literes műanyag vödröm egy nagyáruházban. Egy aljzatporszívó 1000 Ft körül van, de lehet venni helyette sima műanyag csövet is, aminek párszáz Ft métere.


Murrnak igaza van, ha megfelelően ápolod az akváriumot, akkor egyáltalán nincs szükség teljes vízcserére, a cuccok kimosásásra és mellé a halak kiszedésére.


Utolsó: Lehet, hogy Murr hangneme hagyott maga után kívánni valót, de aki nem képes egyszer kiadni ennyi pénzt, annak nem kéne halakat tartani.

2011. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
de egyébként én egy szóval nem mondtam,hogy kicserélem az egész vizet demindegy.
2011. ápr. 15. 16:51
 8/23 anonim ***** válasza:

Igazad van, elnézést kérek (bár egyáltalán nem voltam trágár, nem szokásom, és még válaszoltam is a kérdésre).

Csak ha valaki annyit megtesz, hogy elolvassa akvarista.hu főoldalán az e-bookokat, vagy neadjisten belenéz a Horn-Zsilinszky könyvbe, akkor nem kell itt olyanokat magyarázni, hogy nem szabad hetente kitakarítani az akvárium, kiszedni a halakat, ráadásul befőttes üvegbe. Ez nem apró hiba, ezért húztam fel magam. Na, de majd legközelebb megpróbálom türelmesebben.

2011. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja, és semmilyen extra, a halak igényeit kielégítő luxusfelszerelés megvásárlását nem javasoltam, csak két tiszta vödröt.
2011. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
de én nem szoktam hetente kiszedni a halakat.ezt nem értem miért nem lehet megérteni.
2011. ápr. 15. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!