Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rózsás díszmárna és neonhal...

Rózsás díszmárna és neonhal hogy viseli egymást?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok melléjük még, ami felszínközelben úszik?
2011. aug. 13. 22:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen ezek nagyon szépek, de nem akarok elevenszülőt...

Most néztem, hogy 6 db rózsát kértem és úgy tűnik, egy darab lány csak.... világosabb a többitől. Viszont a 6 neon helyett 7-et halászott ki...:DDDDDD

2011. aug. 14. 09:47
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő méretű helyen vannak (150 litertől) gond nélkül el van velük. Amúgy a márnák, meg a neonok kb ugyanott úszkálnak, tehát mindenhol.:)

Legfeljebb az akváriumban kiszorítják egymást egy-egy szintről... de ezeket a szinteket sem úgy kell elképzelni, mint az Észak-Dél Kóreai határt, szóval vannak átmenetek.

A márnák meg tényleg inkább középső-felső részen úsznak, viszont sokszor unatkoznak. Úgy kell őket elképzelni, mnt a hiperaktív embereket. Mindig kell valami, ami leköti a figyelmüket. Ha csak neonok vannak, akkor velük foglalkoznak, így nem csoda, hogy "náluk" bandáznak. Majd ha lesznek fent pl. dániók, akkor lehet hogy feljebb mennek.

Még egy dolog, készülj rá, hogy ivarérettség után valószínűleg óriási balhék lesznek! Még fordítva is jobb lenne, 1 hímmel.

2011. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a többi rajhalból lehet jobb lenne több. A Rózsás márna egy vérengző ragadozó, akadékoskodó hiperaktív balhés hal. A többiek túl kicsik, és gyengék ellenük, az egyetlen fehyverük a tömeg. Ha az nincs meg, annak stressz lehet a vége, ami egyenes út a tömegpusztuláshoz.
2011. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A díszmárna és a neon olyan 200 literben lenne társítható, de ahogy elmondták előttem, úgy sem jó. Teljesen más a habitusuk és az igényeik. A neonok helyett sokkal jobb lenne egy szumátrai díszmárna csapat.

Remélem nem 50 literben tartod őket, mert akkor hamarosan egy hulla hegyed lesz.

Más halat akkor lehet még javasolni, ha leírod az akvárium méretét.

2011. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, 54 l-es az akvárium!!! De, direkt ezzel indítottam a kereskedésben, és azt ajánlották, hogy ó persze, a neonhalakkal a rózsamárnák jól meglesznek és 6-6 nyugodtan elég bele, dehogy sok!!! A francba! Utálom az ilyet...lehet, azt fogom, hogy a rózsamárnákat áttelepítem egy nagyobb akviba, és melléjük teszek még hasonlóakat, a neonokat meg hagyom ebbe, de akkor segítsetek kérlek, a neonokhoz mi való, ami nem bántja őket? Mert nekem annyira tetszenek, szépek... :((((
2011. aug. 14. 14:42
 16/19 anonim ***** válasza:

54-esben Szumit se lehet tartani, pedig az fele akkora mint a Rózsás. Egyszerűen vidd vissza, ha nem vennék vissza, csinálj balhét.

Bár az igaz, hogy egy eladót megkérdezni olyanról, hogy megvegyél e valamit, elég nagy balgaság volt részedről!


Az említett dániók, és aljzat lakónak néhány törpe páncélos harcsa mehet még. Nagy testű páncélosból már sok lenne egy csapat, ha nem találsz törpe méretűt (3 cm felnőtten) akkor inkább törpe szívóharcsát vegyél.

2011. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem viszem vissza már, hanem inkább veszek egy nagy akváriumot. És abba válogatok bele a rózsás mellé még halakat... a "vicc" az, hogy az 54 l-esben volt az előző tulajnak kb 10 db szumátriaija... 3 harcsával.
2011. aug. 14. 15:14
 18/19 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos az 54 literesbe a neonok mellé már nem igazán tehetsz semmi mást, nekik is határeset.Szerintem a neonok magukban is mutatósak, nem muszáj semmivel sem társítani.Legközelebb tessék előre eldönteni, hogy milyen halak tetszenek és el kell olvasni a szükségleteiket, hogy tudod e tartani őket.Az eladók többsége,sajnos nem partnered a választásban és a tanácsadásban sem.
2011. aug. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

54 l-esben volt az előző tulajnak kb 10 db szumátriaija... 3 harcsával.


Azért a szumi nem rózsás, annál sokkal kisebb. És a 10 se 6, minél többen vannak, annál jobban megoszlik a figyelmük, és nem koncentrálódik 1-1 gyengébb egyedre az agresszió. Ill. dominánsabb halból se 1 van, mint egy kisebb csapatban, hanem 2-3, és ők egymást is lerendezik.


A harcsák kemény kötésű halak, mindenféle hal ritkán kötekszik velük, a szumik meg nem is nagyon mennek az aljzatra balhézni. Ezen kívül a harcsák nem félősek, ha egy területtartó hal arrébb lökdösi őket, akkor sem menekülnek pánikolva, így nem alakul ki üldözés, ami szintén viszonylagos nyugalomhoz vezet.

Ezzel együtt fenntartom, hogy ivarérettség után 50 literben lehetetlen verekedés nélkül tartani őket. ezen kívül különösen jó szűrést, és gyakori részleges vízcserét igényelnek, mert elég érzékenyek a nitrátra.


Mindent összevetve sok kompromisszummal ideig-óráig életben tarthatóak, de azért ez fényévekre van az optimálistól.

2011. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!