Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert "log" allandoan fejjel...

Miert "log" allandoan fejjel lefele a futo mellett a szumatriai diszmarna?

Figyelt kérdés
28 fokos az akvarium, nem hiszem hogy fazna. Nem latom rajta, hogy baja lenne. Miert csinalhatja?
2011. szept. 1. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a macska szereti a meleg helyeket. Lehet, hogy cica :) Nekem még nem volt szumátrai díszmárnám, de ez nem normális, biztos valami betegség.
2011. szept. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem annak vége. Csinálj gyorsan 40% vízcserét azonos hőfokú klórmentes vízzel és járasd a porlasztót intenzíven.Ha nem fázott meg, akkor bakteriális úszóhólyag gyulladása van,vagy megsérült az úszóhólyagja.Talán vízcserével és antibiotikummal gyógyítható pl ( sumetrolim 100 liter vízhez 1 db tabletta, két nap után részleges vízcsere és ismét 1 db tabletta ),V- SERA Baktopur, ha sérülés, akkor annak mértékétől függ, hogy felépül e.Legtöbbször a bacik, ill a megfázás okoz hólyagproblémát, ritkábban ,sérülés.
2011. szept. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

Én nem javaslom a gyógyszerezést. Ennek a halnak már jó eséllyel lőttek, a gyógyszerekkel meg kiirtod a szűrőbaktériumokat, amitől leromlik a vízminőség és még fogékonyabbak lesznek a betegségekre a többiek. És ha nem tudod pontosan mi a baj, akkor a megfelelő kezelést is nehéz megtalálni. Inkább írd le az akvárium pontos adatait, mekkora, milyen halak vannak benne, milyen gyakran cseréled a vizet, és akkor könyebb rájönni a hibára.

A szumi egyébként a túl meleg víztől is produkálhatja ezt, a 28 fok hosszú távon már ártalmas.

2011. szept. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most indul be az aksi, a heten vettem. 100 L-es, a futot meg este kivettem most egy homero es egy szuro van benne. Par noveny es a ket szumin kivul ket black molly van benne. Most 27 fokos a viz. Hogyan tudnek ezen csokkenteni? Egyebkent a tobbi halnak semmi baja, szerintem a molly terhes is. Most hogy kivettem a futot, a szuro mellett van a szumi.
2011. szept. 2. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy néha lóg, még nem lenne baj, mert így pihennek.

Az, hogy csak 2-en vannak már sokkal nagyobb baj, mert emiatt simán melankóliába esik, és ha állandóan ezt csinálja, akkor annak reszeltek.

A másik, hogy a nitrát mérgezésre is így reagálnak, az se kizárható. Az, hogy a többinek (láthatóan) semmi baja, szintén nem jelent sokmindent, nyilván nem fognak írásban panaszt benyújtani, de ha mérgezés van, akkor az értelem szerűen a többire is hat.

2011. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!