Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit eszik a törpeharcsa?...

Mit eszik a törpeharcsa? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 napja tartok törpeharcsát akváriumban, és csak most ütött meg a gondolat, hogy mit adjak neki enni?
2011. aug. 15. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne... :DD
2011. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha tóból fogtad, akkor fogságban nem fog enni. egyébként csonti tökéletes
2011. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
90%
mivel ragadozó ebihalat,halivadékot eszik meg lehet adni neki rovar lárvákat de akváriumba nem fog életben maradni.
2011. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenevő, mehetnek a fagyasztott kaják, zöldségek, gyakorlatilag minden.

Viszont egy igényes, beakvarizálatlan halról van szó, olyan 200 literes akváriumban, nagyon jó szűréssel tartható, a hőmérséklet sem nagyon mehet 20-22 fok fölé. Ha ez nincs meg, akkor inkább engedd el, mert elpusztul.

2011. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
minden evő,kukorica,búza,szúnyoglárva,ebihal,csonti,pinki stb..
2011. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Régen divat volt kis törpeharcsát tartani, krampuszhalnak hívták őket. Az etetés a legkisebb gond, nagyon falánk jószágok, a vadon fogottaknál sem szokott ezzel gond lenni. Csontit, pinkit ne adj neki, ezek tápértéke 0, csak zsír van bennük. Vegyél egy levél vegyes fagyasztott halkaját, tubifexet, szúnyoglárvát, artemiát és ilyesmiket vegyesen. Ha nagyobb, kaphat apróhalat, halhús szeleteket, illetve a konyhából húsmaradékot, májat, szívet. Ennél a módszernél nagyon oda kell figyelni, hogy egyáltalán ne legyen maradék kaja után a vízben.

Ami probléma lehet könnyen, hogy erős szűrésre van szükséged, csak külső szűrőben szabad gondolkodni. És nagyon gyorsan nagyra nő ez a hal, minimum 500 liter kell neki egy éven belül.

2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Nekem vannak törpeharcsáim, 3 is :)

Szerintem nemigaz, hogy fogságban nem esznek, mert mindegyik a Tiszából van és nagyon jó az étvágyuk! Én aranyhaltápot adok nekik, és ebihalakat :)Remélem tudtam segíteni :) Sok sikert.

2012. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!