Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gyöngy dánióról mit gondolto...

A gyöngy dánióról mit gondoltok? ő is beteges fajta, mint a pink dánió?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem...teljesen már faj a kettő. Kicsit jobban olvass utána! A pink dánió egyébként génkezelt (szín miatt), azért beteges...
2011. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Semmi köze a pink dániókhoz, ő egy természetes fajta. Viszont nagyon érzékeny, kezdőként nem tartható.

Beakvarizálatlan, csak lágy, savas vízben tartható, a legkisebb változásokra is érzékenyen reagál. Csak más nano halakkal tartható együtt, vegyes akváriumban nem tartható.

2011. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abszolút életképesek ha megadod nekik az alapvető szükségletüket és kapnak néha élő kaját is.

Amikor megveszed olyan nyanvadtak szoktak lenni első körben lehet, hogy el is pusztul 6-ból egy. Régen vettem, és akkor mégkérdeztem több boltban is, és mindenhol csak vadonfogottat árultak, és nem tudom mit műveltek velük az úton, mert olyan színtelenek és éhesek voltak.

Én sem csinálok semmi különlegeset, csak néha adok nekik enni, és nálam elég szépen kiszínesedtek, játékosak és erősek, egyáltalán nem betegesek.


Danio Tinwini-vel is lehet együtt tartani, az nagyon hasonlít hozzá méretre is, viselkedésre is, csak annak más a színe.


Vagy pl az amanda lazac az még be is áll közéjük egy rajba.


Vagy még apróbb Boraras halakkal, illetve garnélákkal is együtt tartható.


Nála nagyobb halat viszont nem raknék mellé, mert akkor sosem nem fogod látni őket. Ha félnek valamitől, nagyon jól el tudnak rejtőzni a növények közt. És pont emiatt rengeteg növény is kell hogy legyen az akváriumban, mert még akkor is szeretnek bújócskázni ha nem félnek. Így jó ha többet veszel belőlük, sokan együtt bátrabbak.

2011. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!