Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HOGYAN HŰTSEM 27RŐL 24 FOKOSRA...

HOGYAN HŰTSEM 27RŐL 24 FOKOSRA AZ AKVIMAT?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi! Nem fűtöm! Miért ilyen meleg? Neonhalak kibírják?
2011. aug. 15. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nemtom lehet hülyeséget mondok de jégkocka?
2011. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A neonhalaknak elvileg semmi bajuk nem lesz. De ha nagyon parázol, dobj bele pár jégkockát (ne túl sokat, mondjuk 5 literenként egyet, aztán ha elolvadtak, meglátod, kell-e több).
2011. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
most ez komoly, vagy hülyültök?? Mert a többi halnak jó még a 27 fok de a neonnak 21-24 fokos jó...
2011. aug. 15. 22:25
 4/17 anonim ***** válasza:
szerintem inkább hűtsed le mint megfőljenek. ha 21-24 fok jó nekik akkor a 26 már szerintem sok. de nekem nem volt halam csak szerintem.
2011. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nyáron egy PC ventillátorral hűtöttem az akáriumokat,

amikor harminc egy -két fok volt. Neonhalam nincs, de valamikor volt, és tudom hogy bírják a 28 fokot is.

2011. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A jégkocka hülyeség, olyan kevesen tanulnak fizikát...

Pc ventilátorral hűtheted, az levisz olyan 2 fokot. Illetve legyen fedetlen az akvárium. A párolgás hőelvonással jár, hagyd szellőzni.

2011. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Murr mondd már el kérlek, miért hülyeség a jégkocka. Mert jóllehet fizikából valóban nem vagyok penge, de az akvárium hűtésénél régóta bevált módszer.
2011. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, de vannak plattijaim és félek, hogy kiugranak...
2011. aug. 15. 23:19
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát a barátom fúrógéppel csinált a tetejére sok kis lukat, és úgy rárakta a ventillátort a lukakra.

De 30 fokban már férehúzta az akvárium tetőt és úgy rakta rá a ventillátort mert úgy mégiscsak jobban hűlt, ha legalább a harmada szellőzött.


Mondjuk ha volna egy külső szűrőd, azt belerakhatnád egy vödörbe, amibe jégkockák vannak, az frankó klíma lenne :)


Vagy fogsz 2db jégakkut és felváltva rakod a vízbe 2 óránként. Az tisztább, nem szennyezi a vizet, és többet hűt mint a jégkocka, csak kicsi akku kell, hogy ne legyen nagy a hőingás. Meg hát utána nyilván hamar felmelegszik a víz és se jó ha állandóan változik a hőmérséklet.


Szerintem ha csak 27 fokos azt inkább hagyd úgy, semmi bajuk se lesz. 28 fok fölött már érdemes gondolkodni valamelyik megoldáson.

2011. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk azon gondolkodtam, hogy éjjelre kikapcsolom a világítást és biztos lehül, mert ez a neon baromira melegítheti ám...
2011. aug. 15. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!