Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím guppi miért szekálja a...

Hím guppi miért szekálja a hím plattit?

Figyelt kérdés
5 db plattim van (hímek), és 2 db guppim (szintén hímek). A két guppiból az egyik kinézte magának az egyik hím plattit és folyamatosan megy utána, mint egy árnyék. Így a 4 platti külön úszkálgat egymástól nem messze, de ez az ötödik meg szinte egyáltalán nem tudja lerázni a guppit... eélg frusztráló a látvány, én nem értem, mit akar tőle, és miért nem a másik guppival van el, tudom, hogy hímek, nadehát a platti is az.... ha veszek egy-két nőstény guppit, akkor megoldódna a szekálás szerintetek? Tök kis békés lenne az akvim, mert a neonokkal olyan jól kijönnek a plattik, de ez a nyomulós guppi már nagyon idegesítő látvány...és a másik guppi nem ilyen szemét a többi hallal.
2011. aug. 17. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A guppik nem érzik jól magukat ha csak ketten vannak, rajhalra azt szokták mondani min 6db kell és akkor együtt mászkálnak, szerintem ha elfér ruházz be még 4 re, de a problémaára nincs ötletem más mert nálam semmi gond a guppi-platti viszonnyal.
2011. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták a boltban, az elevenszülők nem rajhalak, így a guppi sem...
2011. aug. 17. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem rajhalak, de szociálisak. A hímek életük végéig üldözik a lányokat, vagy ha az nincs, akkor azt, akit nőténynek néznek. Ezért kell 1 hímre 2-3 nőstény, akkor nem kergeti halálra őket. Viszont ugyan ilyen vehemensen fog nyomulni, ők ilyenek, ez elkerülhetetlen.
2011. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aham, hát akkor kell nekik 4 lány? Azt sejtettem, hogy nyomulni fognak, de akkor annak legalább már lesz is értelme, mert ezt azért rossz nézni, mert 1. hím, 2. nem is guppi, hanem platti, akit kinézett magának :DDDDD

És egyébként ahogy írtad is, totál úgy csinál, mintha azt hinné, az egy csajszi.... :ooooo

2011. aug. 17. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!