Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ancim hasa miért puffadt fel?

Az ancim hasa miért puffadt fel?

Figyelt kérdés
Van egy hím anci az akváriumban, kb. két hete vettem észre, hogy fel van nagyon puffadva a hasa, más külső tünet nem látszik a halon! Valamint etetéskor azóta nem jön elő! Ma külön raktam egy gyógyakváriumba és elkezdtem baktupur direkt-el kezelni, félek, hogy hasvízkóros! A kérdésem az volna, hogy mi baja lehet a halamnak?
2011. aug. 17. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez is lehet, ha túl kis helyen van. Aztán lehet bélgyulladás, ha túletetted, vagy rossz minőségű kaját kapott. Nálam régen azért pusztult el egy, mert állandóan egy műkő bújókát rágcsált. Elzárta a gyomrát.

Most koplaltasd legalább 1 hétig, kezeld, aztán óvatosan kezdd etetni például spenóttal vagy borsóval.

2011. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Sera táppal etetek! Kap spirulina tablettát is, de lehet, hogy a növény hiány miatt lett beteg! Eleinte kapott salátát meg uborkát is de nem kellet neki! A spenótot és a borsót milyen formában kell adni, mert azokat még nem próbáltam!
2011. aug. 17. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Azokat is csak le kell forrázni, hogy puhák legyenek. Éjszaka tedd be, a maradékot reggel vedd ki. Fogja enni, csak meg kell ismernie, az elején nálam sem ették.

Viszont sajnos ha valóban hasvízkór vagy bélgyulladás, akkor kicsi a gyógyulás esélye. Az anciknak 100 liter körüli akvárium kell, részben emiatt.

ÉS ami nagyon fontos, hogy legyen faág vagy gyökér az akváriumban, amit rágcsálhat, különben szintén elpusztul.

2011. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az akvárium nincs 100 literes, jelenleg nem tudunk nagyobbat fenntartani, tudom én is hogy legalább annyi kellene, de kaptuk régebben és nagyon a szívünkhöz nőtt! Az a furcsa nekem, hogy ez az állapot már legalább két és fél hete fenn áll és egyáltalán nem változik! Volt már régebben hasvízkóros halunk, de az rövidebb ideig szenvedett! Azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Majd kiderül!
2011. aug. 17. 21:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és egy nagy darab vasfa is van az akváriumban!
2011. aug. 17. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!