Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A levegőporlasztó nélkül is...

A levegőporlasztó nélkül is működik a belsőszűrő?

Figyelt kérdés
Van egy belsőszűrőm, tegnap levettem a levegőporlasztó csövet, mert idegesített a hangja. Most csak lágyan forgatja a vizet, a szűrő nyílás 1cm-re van a vízfelszín alatt. Ez így működőképes, vagy nincs értelme a porlasztó nélkül?
2011. aug. 18. 09:22
 1/5 eric_cartman ***** válasza:

Nekem Eheim Pick up szűrőim vannak, ha használom a levegőztetőt kicsit hangos, de azért elviselhető.


Elméletileg nem kötelező a levegőztető használata, ha fodrozódik a víz felszíne akkor jut elegendő oxigén a vízbe és a szűrő szűri a vizet a levegőztető nélkül is.

2011. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is levegő nélkül használok minden szűrőt, nekem ne bugyborékoljon. A halak élnek, van aki 7 éve is :)


Csak akkor fontos a levegő, ha nagyon sok halat raksz az akviba, kb olyan szinten, mint ahogy az álatkereskedésekben szokták. Nekik fontos, mert ott a halak elszívnák hamar egymás elől az oxigént. Kb úgy, mint mikor egy liftbe van bezárva sok ember.


De nekünk, normális mennyiségű halnál nem szükséges, a víz felszínéről is belejut valamennyi levegő a vízbe.


Esetleg még akkor lehet fontos ha egy bazi nagy 20 centis halad van egy 100 literes akviba, az már sok levegőt fogyaszt. De látni is, ha oxigénhiánya van egy halnak, olyankor felmegy a víz tetejére és, gyorsan mozog a kopoltyúja és ott fújtat, pipázik, kapkodja a levegőt.


Ha meg normálisan úsznak, és látod, hogy nincs bajuk, akkor nem kell.

2011. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Egyelőre csak Red Cherry-k vannak benne. Most szeretnék venni Amanda Lazacokat melléjük, úgy 8-10 db.-ot, 54 literre.
2011. aug. 18. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha EHEIM szűrőd van azon nagyon korrekt módon lehet általában állítani a levegő mennyiségen, én mindig olyanra állítom hogy olyan finom de jöjjön a levegő úgy nem hangos.
2011. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem Eheim és hiába veszem a legkisebbre, akkor is hallom mivel a szobámban van, és kicsi a szoba. :S
2011. aug. 18. 21:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!