Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Öves Díszcsikom nem eszi a...

Az Öves Díszcsikom nem eszi a csigákat. Miért? Az lehet a baj, hogy egyedül van?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyedül van, ugyanis ez a fajta hal ún. békés rajhal. Ha például neonhalat tartasz egyedül akkor az sem fog normálisan viselkedni és nem is él majd túl soká. Minden ilyenféle hallal ez van, ha egyedül tartod.Egyébként lehet , hogy ettől még megenné a csigákat. Akkor lehet az is a baj, hogy esetleg kicsi az aksid. Az öves díszcsík nagyra nő, ezért nagy a helyigénye is.Meg sok növényzet és búvóhely kell neki.Ha van elég helyed akkor sztem vegyél mellé még párat , csinálj meg mindent, hogy a lehető legjobb körülmények közt legyenek. Ha akkor sem eszik meg a csigákat, akkor a csigákkal van a baj(nekem egyszer az egyik csigám kapott vmi mérgezést és kék lett a teste, meg vmi perem kezdett nőni a háza alján , a "perem" már majdnem akkora volt, mint a háza,de a csiga mérgezés után kb. másfél évvel pusztult csak el.)Ha nincs elég helyed ahhoz, hogy vegyél még ilyen halakat akkor nem tudsz mit tenni.
2009. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Ismerem a tulajdonságait és a jellemzőit is.Tényleg nem nagy az aksim-110l-igazából csak azért vettem,hogy egye meg a csigákat.Úgy gondoltam,ha felfalta őket elajándékozom egy nagyobb aksiba.Sajnos nem jött be,így dolga végezetlenül optimális élettérbe fog kerülni-nagyobb aksi,több Dísz Csík.Köszi
2009. ápr. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!