Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi fiú nem ismeri fel a...

Guppi fiú nem ismeri fel a guppi lányt?

Figyelt kérdés
Hím guppijaimnak vettem nőstényeket, mert az egyik hím nőstények hiányában az egyik hím plattinak kezdett volna udvarolni. De ugyanúgy a hím plattit akarja.... létezik, hogy sosem jön már rá, mit is kellene tegyen?
2011. aug. 19. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A halaknak 5 másodperces a memóriájuk. Mekkora akváriumban vannak? lehet 5 másodpercesnél nagyobba?? :D
2011. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj, de utálom ezt az 5 másodperces hülyeséget, nagyon beidegződött ez a tévhit az emberekbe. Akár fél év után is felismernek egy jellegzetes kajásdobozt, hangot, mozdulatot, búvóhelyet.


A kérdésre válaszolva: Hagyj neki időt. Vannak kicsit ideggyenge guppik, de valószínűleg megtalálja majd a helyét. Ők ilyenek, mindig kergetnek valakit, kárt nem tesznek egymásban. Ha esetleg más is agresszív azzal a plattival, akkor lehet, hogy gyenge, beteg, ezt érzik rajta. Lehet, hogy domináns az a guppi, majd veszít a vehemenciájából. Te csak annyit tehetsz, hogy búvóhelyet biztosítasz, nem telepítesz túl, figyelsz a vízminőségre.

2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a növényzet szerintem még kevés, arra nem várhatok, hogy majd bedúsul a növényzet... azt is kell még szereznem. Az a platti, amelyiket kiszemelte magának, furcsa módon pont a legnagyobb platti és a többivel nincs is együtt... gondoljuk, azért, mert ez a guppi folyton kergeti :))) nem tűnik betegnek...
2011. aug. 19. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor talán nőstény a platti, a hím guppi pedig érzi, hogy érett. Növényt akkor szerezz, az sokat segít.
2011. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na várjunk... én hímként vettem....
2011. aug. 19. 23:32
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem mintha számítana, de a hímeknek jól látható párzószerve van, un gonopódium ( módosult farok alatti úszó ).Ha van neki akkor hím, ha nincs akkor lány.:D Fel fogja ismerni a nőstényt, nem kell aggódni.
2011. aug. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!