Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös neon halála. Mitől...

Vörös neon halála. Mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

160l-es akimban 20 vörös neon éldegélt boldogan kb egy hete, két vitorlás, négy anci, egy betta és csigák társaságában. Ma viszont az egyik megdöglött. Elvesztette a színét, most nem olyan régen, mert 1 körül kaptak enni és akkor még jól voltak. Szóval átment halvány rózsaszínbe, imbolyogni, rángani kezdett, lesüllyedt az aljzatra és vége volt. Kihalásztam a hullát, ami időközben visszanyerte a színét.

Mi lehet ez?

A szűrőm nagy teljesítményű belsőszűrő, nem elég, de nem is kevés. Heti egy 30 százalékos csere aquatannal megvan.

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a vitorlások a hunyók, mert a halott neonnak szinte az egész farokúszója hiányzik, és most, hogy megfigyeltem a többit, egy-két másiknak is látom, hogy hiányzik egy darabka a farokúszóból. Nem annyi, mint a döglöttnek, csak egy egész kevés.

Egyébként ez a neon volt a legkisebb a csapatban...

Amúgy lemezes tápot és fagyasztott artemiát kapnak felváltva.

Neonbetegség volt? Vagy úszórothadás? Ez az első halálesetem, fogalmam sncs mi van most...


2011. aug. 22. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szabadulj meg azoktól a vitorlásoktól!

Neked terrorizálják a Bettát is. Kifogtál két agresszív példányt, előfordul. Tulajdonképpen ez lenne a normális, csak a beakvarizálás miatt már vannak szelídebbek is. Mármint hogy a Viti tápláléknak tekinti a Neont.

160 literben egyébként sem fognak függőlegesen elférni, nagyon nagyra nőnek.

Ha tudod, cseréld el őket mondjuk egy szép, valamilyen Gurámi párra. Azok is nagyobbacskák, és sokkal békésebbek.


Ez az állandó stressz teljesen leállíthatja a halak immunrendszerét, és a legjeletéktelenebb kórokozó is olyan hullámot indíthat el, amiben az egész állomány odaveszhet. Egy 1 hetes akváriumnál ez reális veszély.

2011. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Kék gurámi pár beférne helyettük, vagy inkább törpegurámi legyen, esetleg mézgurámi? A kék gurámi nem enné meg a neonokat?
2011. aug. 22. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább méz, vagy szivárványos.

Ide nézz be, viselkedés, tartás, méret, stb le van írva:

[link]

2011. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem enné meg a neonokat?"


A kék mondjuk állítólag kicsit agresszív, személyes tapasztalatom nincs vele. De a gurámiknál inkább az lehet a probléma, hogy a neonok csipkedik meg az ő tapogatóikat.

2011. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyöngygurámi?
2011. aug. 22. 17:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy szivárványos gurámi?
2011. aug. 22. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amelyik tetszik. Nem akarlak ennyire befolyásolni, és mondom, a neonok esetleg túlzottan is érdeklődhetnek, ezt vedd figyelembe. Peched volt ezekkel a vitorlásokkal, a kicsik általában nem szoktak ilyen agresszívak lenni, és ha együtt nőnek fel a többiekkel, akkor még nagyobb korukban is békések velük.


És figyeld azért a történéseket, nem színeződik e el több neon, nem viselkednek e furán, levelekhez dörgölőzés, lassú, vagy kapkodó úszás. Nehogy más is legyen a háttérben. lemezes helyett inkább valami értékesebb haltáp is jobb lenne, a lemezesben nem sok tápanyag van. És az anciknak forrázott zöldségek.

2011. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, az ancik kapnak ubit forrázva mindig :) Köszi a választ
2011. aug. 23. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!