Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak tényleg csak 3 másodpe...

A halak tényleg csak 3 másodpercig emlékeznek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert egyszer láttam a tv-ben h egyesek azzal szórakoznak, h megtanítják őket trükkökre, és emlékeznek rá, szóval nem gondolom h ez igaz. Tök cukik, láttam pl h két aranyhal focizott egymással :D
2011. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Át tudod küldeni a linket priviben?
2011. aug. 22. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, mert nem gépen láttam :( Tv-ben és azt se tudom, melyik adón. Lehet h a natgeo wild-on, de egyáltalán nem biztos!
2011. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már volt több ilyen kérdés...keress vissza. Amúgy nem igaz.
2011. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Nem igaz. A legenda oka, hogy egy kísérletben patkányoknak való labirintusban tesztelték a halakat, és ott tényleg csak pár mp-ig voltak képesek emlékezni, merről jöttek. De ez a kísérlet teljesen idegen a halak számára. Ha olyan dologra kell emlékezni, aminek bármi köze is van a természetes viselkedésükhöz, akkor a legutilsó kis guppinak is hirtelen hónapokra nyúlik a memóriája. Például ha az etetéshez valamilyen ingert kapcsolnak, arra nagyon látványosan szoktak reagálni. Ha felmutatod a kajásdobozt, rögtön ott tolonganak az etetőnyílásnál. De kereshetsz betanítós videókat is, a youtubeon írd be a keresőbe hogy "goldfish trick"
2011. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Sajnos sokan érzéketlen ösztönlényeknek tekintik őket. Pedig: "A halak - most már úgy látják a kutatók - a madarak és emlősök szintjén állnak intelligencia tekintetében." Jó lenne, ha erre tekintettel lenne mindenki. Sajnos nehezen mutatják ki a szenvedést és fájdalmas, sőt ezt egyesek pozitív jelnek értelmezik.

2011. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tengeri halamnak, a kék sügérnek csipesszel adom a kaját. Régen félt a csipesztől, csak a lehullott kajákat kapta el, most meg már simán odajön és elkezdi cibálni a csipeszt is. Azt hiszem megtanulta, hogy a csipesz ehető. Pedig nem, de hát mindegy :)


Volt mikor elmentem nyaralni 1 hétre, itt hagytam, nem evett. Hazajöttem és ugyanúgy tudta. Ezek szerint ha megtanult valamit, ami neki jó, azt nem felejti el egy könnyen.

2011. aug. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!