Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homokot az aksiba? Túl rövid...

Homokot az aksiba? Túl rövid blabla

Figyelt kérdés
olyan halaim lesznek amik szeretik a kisszemű puha homokot.akkor az egész aksi alja homok legyen?
2011. aug. 23. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, gyakorlatilag azt nehezebb átmosni, és tisztításnál is könnyen felszívja a cső.
2011. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én sódert tettem bele és nagyon jó
2011. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 eric_cartman ***** válasza:
ha minden igaz akkor a homok azért sem a legjobb mert nem szellőzik és befülled. OBI-ba lehet kapni apró szemű kavicsot, 200Ft körül van
2011. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem a homok is jól szellőzik és sokkal szebb mint a kavicsos aljzat
2011. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előszöris azt kell egyértelműsíteni, milyen homokra gondolsz. Ez a totál finom szemcsés, minta homokozóban szokott lenni, alkalmatlan akváriumba.

Kvarchomok kell bele, ha nagyon finomat akarsz, akkor 0,3-0,6 mm szemcseméretűt válassz, de arra számíts, hogy ez könnyen berohathat! Vízcserénél mindig gondosan aljzatporszívózni kell (mondjuk az másfélénél is ajánlott). És az aljzatba ültetett növények gyökere sem szellőzik valami jól, így inkább "rákötözős) növényeket érdemes előnyben részesíteni.


De amúgy 1-2 mm szemcsenagyságút is vidáman turkálnak, és azzal már nincs ilyen gond. Én inkább ezt javasolnám neked.

2011. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem homok van az alján és ha nem 3/4 es slaggal szívod akkor nem is viszi ki nagyon persze vigyázni kell. A levegőzést meg nagyon egyszerű megoldani, minden aljzat porszívózáskor, a csővel jól megböködöd, annak elének kell lennie.
2011. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!