Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen előtéri árnyéktűrő...

Milyen előtéri árnyéktűrő növények vannak?

Figyelt kérdés

még új vagyok az akvarisztikában minap voltam 1 állatkereskedésben és láttam ilyen kis apró kis pici levelű növényt egy 70literes aksiban. beborította az akvárium aljának a felét olyan kis "aranyos"volt. a latin nevét mondogatta az eladó de már nem rémlik..

vagy van olyan növény ami nem nagy fényigényű és olyan,mint a fű? azt is előre szeretném.

köszi


2011. aug. 23. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy milyen fűszerű van ami bírja de árnyékos helyre gömbmoha.nekem is az van elöl
2011. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

20W világítás és ablaknál van ahol van fény bár ez nem tudom mire elég.

előre szeretnék apró kis növényeket amik belepik az aljzatot mint a gyep.

2011. aug. 23. 15:21
 3/11 Daphina ***** válasza:

70literre 20W-nál CO2??

Nálam 50literre van 30watt refikkel, és mégse CO2-őzök....

ajánlanám az easy carbo-t

2011. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Daphina ***** válasza:
te szerintem veisculara dubayna-ra gondolsz, azt tarthatod...
2011. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Sajnos az előtéri növények mind nagy fényigényűek. A pici levelű amire te gondolsz lehet a Hemianthus 'cuba', az egyik létező legigényesebb akváriumi növény. A te fényviszonyodhoz egyetlen megoldás létezik, lapíts ki gömbmohát és kötözd le valamihez.
2011. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kis cryptocoryne fajok is nagyon jól bírják az árnyékot, azt nyugodtan telepíthetsz.
2011. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

Az igazán kicsik, mint a Cryptocoryne parva sajnos már egyáltalán nem árnyéktűrők, inkább közepes fényigényűek. A kistermetű wendtii vagy nevilli változatok is mind 15 centi körülire nőnek ha jól érzik magukat.

Füvesíteni kemény dió, az egyik legnehezebb része az akvarisztikának. Néhány faj ami használható erre a célra(és sajnos egyik sem alkalmas alacsony világítási értékhez): Eleocharis fajok, Lilaeopsis fajok, Glossostigma, Hemianthus, Riccia és karácsony moha(csak lekötözve)

2011. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

vesicularai dubayna

ezt akkor megpróbálhatom?

2011. aug. 23. 17:02
 9/11 Platypus ***** válasza:

Az igazi vesicularai dubyana a szingapúri moha, abból lehet gyepet nevelni. De sajnos ezen a néven a boltokban általában jávai mohát lehet kapni, aminek a valódi latin neve Taxiphyllum barbieri, és ez a faj nem igazán mutatós gyep formájában. Ha mohagyepet szeretnél, akkor javaslom keresd a következő fajokat: xmas moss(karácsony), weeping moss vagy spiky moss. Ezek viszonylag ritkább és drágább fajok, viszont ezeket nem szokták keverni a jávai mohával.


Ezt a receptet kell követni, csak vízszintesen kell a cuccot elhelyezni. És azért itt sem árt minimum 0,5 W/liter világítás.

[link]

2011. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem "füvesítő" növény, de előtéri, kistermetű, és kis fényigényű az Anubias bateri var nana, és az Anubias nana. Ezek a legtöbb állatkereskedésben kaphatóak, bár kis termetükhöz képest drágábbak az "átlagos" növényeknél.
2011. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!