Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy pár növényem levelein...

Egy pár növényem levelein megjelentek ilyen kis fekete "szőr" szerű szálak, alga? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sima algagátló kiirtja vagy van valami ami bevált szer ilyenkor? Mennyire gyors a terjedés, vagy mind1 és minél hamarabb vegyek valamit?
2011. aug. 25. 11:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát sajnos a növények is azt szeretik, amit az alga, mert az alga is növény. Ez van. Szerintem azt a tápozást most szűntesd be, mert az is csak kedvez az algáknak, és a fényt is szűntesd be, mert ha most még több lámpát raknál rá, az tuti hogy megindulna még gyorsabban az algásodás.


A lámpát inkább kapcsold le egy hétre, azt a halak és a növények kibírják, de az alga valószínű hogy nem.

Viszont sok vízcserét csináljál, mert ez spórával szaporodik és tele van a víz a spóráival.

2011. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A kevés fény simán elég oknak. Hiszen ha nincs elég fény, hiába tápozol, a növények nem tudnak eleget fotoszintetizálni, és így felhasználni a tápsókat. Ha elég fényed lesz, ugyanakkor csak lassú növésű növényeid, a helyzet ugyanez lesz, mert az meg fajtájából adódóan nem tud gyorsan nőni, konkurenciát teremtve ezzel az algáknak.

Szóval inkább úgy mondanám, hogy a tápozásnak, a fénynek és a co2-nek arányban kell állni egymással is, és a tartott növények igényeivel is. Ez most így lehet nehéznek tűnik, de azért meg lehet találni az egyensúlyt.

Amíg nincs több fényed, tényleg kevesebbet tápozz, hiszen mindenféle fölösleget az algák hasznosítanak.


Ami a kevés fényt és az algák elhelyezkedését illeti, az sem így működik. Ez barna algánál szokott úgy lenni, hogy amit fény ér, ott algásodik (már csak ezért is hülyeség, hogy a kevés fény miatt van b. alga).

Az ecsetalga, ha van mit "ennie" (úgytűnik nálad van mit) ott nő, aholneki tetszik. Legtöbbször szélekre csúcsokra telepszik. Nálad is a levél szélén van, ha jól láttam. Pl. az Anubias félék annyira hajlamosak ecsetalgásodásra, hogy ha van az akváriumban e.alga, az biztos hogy azt támadja meg. Meg a szilikon ragasztást az üvegnél.

2011. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Akkor ez most ecset vagy fonalas alga?
2011. aug. 25. 15:28
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát amúgy én inkább fonalasnak nézem, csak még kicsi. Az ecsetalga tömörebb. Csak annyira az ecsetalgáról volt szó, hogy azt írtam. De a lényegen nem változtat, amiket írtam, ugyanúgy vonatkozik a fonalas (fonál- haj-) algákra is.
2011. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jobban megnézve, szinte biztos, hogy fonál alga.

Az ecsetalga olyan, mint a 2. képen jobb oldalon a sötétzöld levél szélén a fekete csík. Az szokott megnőni fél centis tömör fekete "tüskés szerű) csomókká. És az nő inkább a széleken. (szóval lehet, hogy mindkettő van, ami nem kizárt)

De az ilyen ritka 1-1 vékony hosszú szál, az fonálalga. Az mindenre rámegy, az egész hátteret be tudja nőni.

2011. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Na most kíváncsi leszek hogy mi fog történni, azt a kis anubis-t azt csak megritkítottam, levágtam a fertőzött leveteket, de a piros levelűt azt kiszedtem és ULTRA SAVÓ (az a fürdőszobai penészeltávolító) Lefújtam úgy face to face, vártam 5-7 másodpercet aztán folyóvízben mosogattam sokáig. Ha sikerül, ha nem szólok :)

Nem tudom menyire tette tönkre az a rettenetes tömény klór meg minden a benne van, de egy két helyen le tudtam dörzsölni már egy részét. Drukkoljatok.

2011. aug. 25. 15:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Az fonál alga.Sjnos nekem is van:((Mindig megzabálja a növényeimet:(És nem tudom hogy mit tegyek most vettem megint növényeket mert már egy sem volt...és a leveleik is "átlátszósódnak" és elbarnulnak:/:(Ez mitől lehet?
2011. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mittudomén, pl:


Fény hiány: Gyenge és törékeny, sápadt levelek.

Szár rothadás, gyenge szár. Több fényt! Helyes időközönként. Napi 10 vagy 12 óra világítás.


Crypto rothadás: Egy betegség a Cryptocorynes fajoknál.

Kis lyukakkal kezdődik a leveleken, majd szétesik az egész, és a gyökérzet is elolvad. Magas nitrát szint.

Hirtelen hőmérséklet-csökkenés, vagy hirtelen környezeti változások és gyakori rakosgatás (transzplantáció).

2011. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én egyszer anubias nana növényeimről leszedtem a zöld algát, úgy hogy mosogatószivaccsal egyenként ledörzsöltem a leveleit. Nah hát utána olyan ronda lett, mintha lehorzsolták volna és girbegurba levelei lettek, és kellett vagy fél év, mire helyrejött, de az is csak úgy, hogy utána másik akváriumba raktam, amibe kevesebb fény volt. Mert pl az anubias nem tűri a sok fényt, az túl lassan nő ezért könnyen be tud algásodni zöld algával biztos, hát barna alga az mondjuk könnyen lejön róla ha kevés a fény. Az ecsetalga nem tudom, hát az talán nem jön le róla csak ha letéped a leveleit. Majd nő másik, csak nagyon lassan. 1 hónap alatt nő 1-2 levél, kb.
2011. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!