Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalas és/vagy ecsetalgát mi...

Fonalas és/vagy ecsetalgát mi eszi meg?

Figyelt kérdés

Rókamárna ha jól tudom megeszi(de sajnos nekem nem akarják pusztítani), van valami más? Esetleg csiga?


Amúgy sok növény van az akváriumban, és akkor kezdett megjelenni ez a fonalas vagy ecsetalga amikor elkezdtem tápozni. CO2 diffuzort ma este vettem, holnap üzemelem be. Attól lehet hogy a növények sokkal többet fognak fotoszintetizálni és az algáknak nem jut tápanyag? Vagy hülye elmélet? Mi lehet amúgy a gond szerintetek?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen:)!


2011. aug. 26. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A sziámi ormányosmárna

[link]

2011. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél Guadelupai tüskéshínárt, az elzabálja a tápot az algák elől :)
2011. aug. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Frontosa ***** válasza:

Csak a Sziámi Ormányosmárna alkalmas a feladatra, ahogy hable kolléga is mondta. Sajnos az állatkereskedésekben nem mindig ezt a fajt árulják ezen a néven, mivel van legalább 10 faj ami nagyon hasonlít a Sziámi Ormányosmárnára.

ÜDv,

2011. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hogy lehet megkülönböztetni, hogy az-e vagy sem?
2011. aug. 26. 09:09
 5/6 Frontosa ***** válasza:

[link]

Üdv,

2011. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Crossocheilusok nagyrésze megfelel a célra, de sokuk csak kifejlett korban különböztethető meg: C.: atrilimes, nigriloba, langei, siamensis, oblongus, reticulatus, latius; mind-mind jó ecsetalga pusztítására. Sziámi algázó néven gyakran árulják még a Garra cambodgiensis-t is, dekoratív, eszik algát, de az ecsetet nem! Nagyon hasonlít a crosso-ra. A rókamárna pedig az Epalzeorhynchus kallopterus szinonimája.


[link]

[link]

[link]


Az 1. a kallopterus, a 2. a garra, a 3. pedig egy kis összefoglaló a sziámi algázók néhány fajáról!

2011. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!