Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hengerelt bazaltot (2-3 mm...

Hengerelt bazaltot (2-3 mm szemcsenagyságút) hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hengerelt bazaltot keresek 2-3 mm szemcseméretben, akváriumi használatra. Örülnék, ha valaki Komárom-Esztergom megyében tudna ilyen helyet (boltot) ajánlani, akár Budapestre is elmennék érte :), de az ország másik feléből is szívesen várom a beszerzési helyeket címeit. Sok helyen kerestem már (halasok, kertészeti áruházak, kőkertek, kőgalériák) de valahogy sehol sem találtam. (festett kavics nem érdekel, illetve a Szat-os termék is kilőve, mivel az nem koptatott)

Válaszokat előre is köszönöm!


2009. dec. 4. 11:41
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Ennyire apróra koptatott bazaltal, még nem találkoztam. kb 4-8mm volt, az amit láttam.Állatkereskedésben és a tüzép telepeken kapható.
2009. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sok állatkereskedésben jártam már, és 2 tüzép telepen is voltam, de csak kavicsot (kulé) lehetett venni,betonozáshoz, aszfaltozáshoz...


Hálás lennék, ha küldenél nekem egy címet...


Már ott tartok, hogy nem baj, ha 2-3mm jó az egy kicsit nagyobb is, csak koptatott legyen :)))

2009. dec. 4. 21:57
 3/8 Salx Narval ***** válasza:

Én csak Kaposváron lévő üzleteket tudok. Nem gondoltam volna, hogy ez máshol hiánycikk.Nem állítom, hogy mindig van, de nekem amikor kellett, bármelyik üzletbe mentem és természetes fekete zúzalékot kértem, tudtak adni bazaltot és lávakövet is.Nálunk inkább az ilyen csicsás granulált talajból volt hiány régebben, mondjuk nekem nem hiányzott.

Nálunk úgy működnek ezek a dolgok, hogy bemegyek az üzletbe, kérek valamit és ha pont nincs belőle akkor megrendelik és egy-két hét múlva megkapom, felár nélkül.Halat,növényt,talajt,bármit meghozatnak és mindegyik üzletben szívesen megteszik.Kérdezd meg az üzlet vezetőjét,hátha nálatok is meghozatják neked.

2009. dec. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont olyat amit te keresel,lehetett kapni az aquadepó-ban,de az óta lehet hogy nincs,kb 2 hónapja még volt a honlapukon.De ha elmész,megkérdezed van e,és ha nincs akkor biztosan rendelnek.Amugy én is azt kerestem,de nem találtam és nem akartam várni,végül nem koptatottat vettem,de nincs vele baja a harcsáknak és a garnélának,de a csigáknak sem zavaró.Gondolom e miatt kell koptatott.Nyugodtan megveheted a simát.De mondom,szerintem rendelhetsz is.Csak a lényeg,hogy a festett,mész daraboktol tartsd távol magad.(olyat árulnak a depóban,én póruljártam vele,habzott a vizem,és még drágább is mint a természetes talaj.Semmi esetre se vedd meg!Még festékszagu is volt a víz.Viszont nagyon jó hely,nagy a választék ,meg minden...
2009. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

03:40

Sajnos nálunk hiánycikk.

Lehet elértettük egymást: Gondolom, tudod, hogy a bazalt "élesen" törik, így nem bazalt "zúzalékot" keresek (ami szélei élesek), hanem a hengerelt (más szóval - egyébként a kereskedésekben sem sokan értették ezt a szót - szóval koptatott, vagy görgeteg) formáját. Ez abban különbözik, hogy a zúzott bazalt beteszik egy nagyobb "betonkeverőbe" és ott sokáig koptatják, így a szélek nem pattannak, hanem kopnak, ennek eredménye pedig hogy életlen szélek lesznek, ami a harcsák hasát nem vagdossák össze... (sajnos tömbházban lakunk, ha kertes házunk lenne, már tuti béreltem volna betonkeverőt... :) ) nálunk kb 12 boltból 1-ben lehetett kapni, de ott is csak bazalt zúzalékot. Ezt a SZAT gyártja, amit a kérdés elejére is írtam...A bolt vezetőkkel is beszéltem, hogy kellene, de kettő kivételével mindenki azt mondta, hogy sajnos még beszerzési helyet sem tud. Az egyik -amíg nézelődtem - felhívott jó pár helyet, de nem tudodd jó híreket mondani. A másik meg kb. 1/2 évig ígérgette, hetente jártam oda, aztán egyszer elszólta magát, hogy nem is nézett még (!) eddig utána... Sajnos nálunk ez a "helyzet". Mindenki azt akarja eladni, amije van és nem azt amire szükség lenne :(

2009. dec. 5. 21:25
 6/8 A kérdező kommentje:

15:05

Köszi, köszi a rengeteg infót! Pontosan, ahogy írod! Harcsáknak meg a még nem létező :) garnélák alá :)

Október utolsó hetében jártam Pesten (vidéki vagyok), akkor még másért mentem, a bolt tényleg jó! Bár akkor azt hittem, hogy nem ez lesz az ami miatt ennyit futkorászhatok (bízva abban, hogy helyileg is beszerzi egy kereskedő) :(

Sajnos személyesen még nem tudtam megkérdezni őket, de pénteken írtam nekik egy e-mailt. Még nem válaszoltak :( Gondolom, -amikor ott jártam, segítőkészek voltak- közbejött a 7vége is, meg ők is utána kérdeznek. :S Ha nem válaszolnak jövő héten felhívom őket :) de akkor már bátrabban - most hogy mondtad, foglalkoztak a témával.


Külön köszi a műanyag köves tapasztalatodat is(gyanítom Sand Black volt az)! Pont szemeztem vele! Köszi, hogy lebeszéltél! Akkor még futok pár kört!

2009. dec. 5. 21:44
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Szia, nem értettelek félre, tudtam, hogy mit keresel és azt is gondoltam, hogy miért, csak megszokásból írtam zúzalékot, a hengerelt,szitált bazalt helyett.Ha végképp nem tudnál szerezni sem lávakövet, sem bazaltot akkor van még egy megoldás, de egy kicsit drága és macerás a beérlelése, de megéri a fáradságot az ADA Amazonia táptalaj tökéletes a növényeknek,garnéláknak és a talajlakó halaknak is.Fekete ill sötétszürke apró és sima felületű.Érdemes egy külön edényben érlelni 3-4 hétig és utána használni.Ha esetleg érdekelne, [link] itt egy megbízható forrás az alkalmazásáról.
2009. dec. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól írtad,azaz,amiröl beszéltem.Nagyon rossz,festék szagú volt a vizem,és habzott.1 hét után nem kockáztattam tovább,aktív szenet is járattam,de semmi javulás.Mentem a kedvenc helyemre, bazalt zuzalékot vettem(nem koptatottat és azóta az van,se a harcsának se semminek nics vele naja jah és külön pozitívum ami nem elhanyagolható,ugyan az a mennyiség igazi talajból 2000ft míg a mű 5000.Örülök hogy végül lecseréltem a talajt.Amugy lehet hogy hibát követtem el én is a talajnál,Ügye jó szokás szerint kifőztem,de főzés nélkül meg nem mertem volna belerakni a vízbe a halaknak,ráadásul már a zacsiban brutális szaga volt...Mintha most hoztam volna a festékboltból.Még jó hogy megírtam,és nem fáztál rá, nekem 54 literbe kellett 5 e ftnyi ilyen talaj,tehát ha nagyobb az aksid mégtöbbet buksz.
2009. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!