Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állandóan algás az akváriumom...

Állandóan algás az akváriumom vizet, pedig már kicseréltem a vizet, kimostam a szűrőt is, semmi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 13:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Murr:


Fénycső márkája: sajnos nem tudom:S

Akvárium mérete: szélességben 60 cm, magasságban 30 cm

Halak száma: 6(többi kipúlt:S)

Természetes fény mennyisége: délután éri napsütés

2011. aug. 29. 15:59
 12/16 anonim ***** válasza:

Cseréld le a fénycsövet egy Hagen flora glo csőre, hátha jobb lesz, és a napot meg takard ki, egy fekete fotokartonnal, az oldalát, vagy hátulját, ahonnan süt.

Sőt még a meleg miatt is algásodhat nyáron jobban.

Vízcsere természetesen szükséges emellett is.

Meg kell bele egy jó erős szűrő.

2011. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
öhm... az elején éri a napsütés... most az elejét takarjam le?XD
2011. aug. 29. 18:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát az szívás :D

Sötétítőfüggönyt kicsit odahúzni, vagy az nem megoldható?

2011. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na de várjál, milyen algád van? Barna, vagy zöld?


Ha barna, akkor vehetsz bele törpe szívóharcsákat, és több fény, több ideig világítson, akkor hagyhatod a napot is.


De ha zöld, akkor a csigák megeszik (nem nagy mennyiségben) akkor kevesebb fény, kevesebb ideig világítson és a napot takard ki.


Teljesen algamentes akvárium nem létezik, de meg lehet csinálni, hogy nagyjából algamentes legyen, mindenki erre törekszik. Nekem is vagy sikerül vagy nem. Fénycső se mindegy, hogy milyen van benne, mert volt mikor nekem ez szüntette meg az algásodást.

2011. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Zöld.


Köszönöm a helpelést:)

2011. aug. 30. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!