Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Raktatok már balatoni hínároka...

Raktatok már balatoni hínárokat az akváriumba?

Figyelt kérdés
Ha igen,milyet?Milyen előkészületeket kell tenni mielőtt belerakod a Balatonból szedett növényeket az aksiba?
2011. aug. 29. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyat nem, de más tavi növényt már raktam, régen.

Előszőr csap alatt is jól lemostam, beraktam egy vödör vízbe, aztán vettem a gyógyszertárban hiperol tablettát és párat bedobáltam vízbe, abban áztattam 1 órát aztán megin lemostam és kész. Aztán olyan akváriumba raktam, amibe csak 4 hal volt, néztem, de nem lett semmi bajuk tőle.

2011. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Én elég sok növényt gyűjtöttem a balcsiról és egy közeli tóról, amikor vad halakat tartottam.Csak a friss hajtásvégeket vittem haza, mert azokon még nem telepedtek meg a kagylók.Egy éjszakán át áztak timsós vízben, ha jól emlékszem egy neomagnolt is dobtam bele, mert akkor már megvoltak a szivárványos ökléim és féltettem őket.A hínár baromi gyorsan benőtte az akváriumot,győztem ritkítani, a vízitök elég sokáig csak víz alatti leveleket hozott, de egyszer csak beindult és utána már szépen terjeszkedett.Gyűjtöttem még süllőhínárt ,rucaörömöt, tócsagazt és valami mohaszerű ágas bogas vackot, sajnos az elpusztult,pedig nagyon tetszetős lett idővel, sohasem találtam belőle, pedig kerestem és még csak képen sem láttam hasonlót.:D
2011. aug. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!