Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy bettát de olyan...

Vettem egy bettát de olyan kis furcsa (lenn)?

Figyelt kérdés

kis 2literes aksikba voltak benne:( megsajnáltam és muszáj volt megvennem. olyan szép*.*

Na rátérek a tárgyra: guppikkal és neonhalakkal van együtt 72 literben(4neon,4kis guppi,azért vannak ilyen kevesen mert még új aksi és nem telepítek egyből sokat.)

Olyan kis nyomi csak úszkálgat,bújkál..egyáltalán nem agresszív,próbáltam tükörrel,hogy mit reagál,de inkább elúszott gyorsan..

Sosem volt még bettám,ők ilyenek? Azt hittem,hogy élénkebb lesz. Van rendes szűrőm,fűtőm(25-26fok van a vízben).


2011. szept. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem meg van ijedve a nagy helytől! 2 literből 72-be kerülni nagy falat számára, jól tetted hogy megmentetted, de vigyázz mert ha belendül akkor a guppijaid fogják megbánni! Nekem is ilyen volt amikor az 50 literesbe raktam a bolti(befőttes üveg) otthona után! :) De belendült és széttépte a guppikat!
2011. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 eric_cartman ***** válasza:
nekem is van egy bettám, szerettem volna ha társas akváriumba van, ezért kipróbáltam, hogy bántja-e a többi halat. Pár napig nem volt semmi gond, nem bántott senkit, de utána belendült és a guppikat elég rendesen megcsipkedte amíg nem voltam otthon.
2011. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:/ nem akarom ,hogy bántsa őket. saját tenyésztésű guppijaim szeretem őket.
2011. szept. 1. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor viszont vagy a guppiktól, vagy a bettától meg kell válnod =/ Előbb utóbb, amint a betta kicsit jobb erőre kap, terrornak fogja alávetni a guppijaidat, és a hímek farokúszóit tövig fogja csipkedni. A betta alapvetően ragadozó hal, a guppi viszont kicsike, és a színes, feltűnő farokúszó zsákmányra fogja emlékeztetni a bettát :(
2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!