Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem? (a kérdés. )

Hogyan kezdjem? (a kérdés. )

Figyelt kérdés
szeretnék aqváriumot venni (kinéztem egy 10litereset) és szeretném tudni mi kell hozzá (csak a fontos dolgokat mondjátok =)
2011. szept. 2. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
ahol meg akarod venni kérdezd meg az eladót,szeritem ő jobban tudja mint mi
2011. szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az nagyon kicsi lesz, semmit nem lehet tartani benne. Minimum 30, de inkább 50 liter legyen. 50 letereset már lehet kapni teljes felszereléssel (fűtőtest, légpumpa + szűrő)
2011. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

10 liter az nagyon kevés...

nekem volt akváriumom, öhh azt mondták hogy minimum hatvanban gondolkodjam mert nem áll be rendesen a bilológiai egyensúly...

amúgy hatvan literes az nagyon nem nagy, mármint hogy kb 60x20x40 vagy mennyi volt az enyém (nagyobb volt mint 60 l) és volt benne jó pár hal

2011. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

23:16 vagyok és hát 10 kg kavics húszezerszer átmosva meg növények meg ilyen vízlágyító spec akvarisztikai marhaság, meg növény tápszer kapszulában... abból csak egyet mert elszaporodik az alga... XD

meg vízkiszívóbigyó meg üvegtisztító szivacs meg ugye hát háló...

és kb hetente tisztítani kell a szűrőt, mindenképp kérdezd meg hogy hogyan lehet atomjaira szedni, mert különben szétszórja az algaspórákat a vízben, magát az akváriumot teljesen szétszedni egy-másfél évente, ha jó az egyensúly, ha meg nem akkor akármennyiszer szétszedheted... viszont részleges vízcsere ajánlott minden 2. héten... rettentő sok macera... a sósvízi meg még inkább úgyhogy én a helyedben mindenképp édesvízi halakat tartanék (a black mollykat imádom, a kishalak, ha születnek nagyon cukik ^^) azt viszont mindenképp kjérdezd meg hogy hány, milyen nemű és milyen fajta hal ősszeférhető, mert van ami kinyírja a többit, vagy a hosszú uszonyokat eszi...

2011. szept. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 120 literes:) de tanulva ebből azt ajánlom hogy vegyél egy 54 litereset és abban már beáll a biológiai egyensúly egyszerű lesz tisztán tartani és ha szépen megvan csinálva akkor dísze lesz a lakásnak :) És abban már lehet pár halat tartani:P És egy 54 literesbe elég a kavics növények és hal. Illetve egy légpumpás szűrő fűtő és a világítás. Egyébként 54 literes akváriumot amiben minden benne van (fűtő szűrő és világítás a tetején) szinte minden kisállat kereskedésben kapsz,és nem drága.
2011. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl. kezdd azzal, hogy olvasgatsz egy kicsit az akvarisztikáról, és szedj fel egy kis lexikális tudást.


Ez a létező legfontosabb dolog, amit csak válaszként kaphatsz.

Ellenkező esetben pl. rögtön vennél egy 10 literes döglött hal gyártó üvegkalitkát.

2011. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 10 literes akvárium nagyon kicsi, nagyon nehéz lenne karbantartani, ráadásul törvény van rá hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces halat tartani. Ajánlok neked egy 50 liter körüli szettet, abból viszonylag olcsón ki lehet jönni, és benne van minden fontos dolog (szűrő, fűtő világítás, egyéb kiegészítők). Internetes online webáruházak honlapjain sok szettet találhatsz (pl. aquadepo) De azelőtt, hogy akármit is megvennél, fontos hogy utánanézz mindennek leginkább az interneten! Az [link] oldalon dióhéjban szépen le vannak írva az alap dolgok. A díszhal.info-n is nagyon érdemes körülnézned. Az állatkereskedők tanácsaival pedig nagyon óvatosnak kell lenni, mert nekik (tisztelet a kivételnek) az a céljuk, hogy minél több halat megvegyél tőlük, nem pedig az, hogy jó helyen legyenek nálad. Szóval először tessék körülnézni a neten, utána vásárolni :D
2011. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

10 liter az tényleg kicsi. Szerintem kb egy 50 litereset vegyél!

Kezdő lépésként a növényeket ültesd be. Talajnak boltban érdeklődj, hogy mit ajállanak(kicsi kavicsokat fognak adni valószínüleg). Miután beültetted várj legalább 2 hetet. Annyi idő alatt beáll benne az un. biológiai egyensúly. Utána mehetnek a halak:).

Érdemes így csinálni, akkor is ha várni kell, mert így nem kell annyit takarítanod az akváriumot. Meg a halak sem szeretik a sűrű vízcserét. Én azt ajállom, hogy ne sajnáld a növényeket belőle, úgy szép egy akvárium.

Érdemes amugy szintezni is a talajt: hátul kicsit magasabban legyen mint elöl, az okosok azt mondják, hogy az optikailag szebb látványt nyújt és tényleg, mi kipróbáltuk;)

2011. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Brigi ^^ ***** válasza:

Kezdd úgy, hogy kiolvasol egy könyvet.

(Horn-Zsilinkszky: Akvarisztika, ez az alapmű) :)

2011. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

(csak a fontos dolgokat mondom :)

Ne vedd meg azt a kis szrt, vegyél nagyobbat.

2011. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!