Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2:1-ben kérdés, avagy Hogy...

2:1-ben kérdés, avagy Hogy kezdjem el, és hogy folytassam?

Figyelt kérdés
Kb. 1-1,5 év múlva szeretnék egy munkavonalú angol cocker spánielt, akivel szeretnék majd vadászni. Vagyis konkrétan nem én, de szeretném ha vadászkutya lenne, letenne egy VAV vizsgát is, mert támogatom, hogy a spániel őrizze meg az eredeti felhasználási módját és ne "ölebesedjen" el. Lehetséges az, hogy egy kutyát kiképezni vadászatra és utána nem a gazdája, hanem valaki más vadászik vele? Ha igen, akkor ezt, mikor és hogy kell elkezdeni? Van olyan, hogy vadászkutya iskola? Tudom, hogy már egész kis korában ki kell használni a játékos apportkészségét, és felébreszteni a vadászösztönét. Egyébként a kan vagy szuka alkalmasabb rá? Szukát szeretnénk, mert már van egy kan kutyánk, és nem akarjuk, hogy összekapjanak. Ivartalaníttatni akarnánk majd a szuka kutyust, de ez nem befolyásolná a munkakészségét, vagy javítana is rajta? Hú de sok a kérdés de nagyon belelkesedtem, mikor szóba került, hogy költözés után lehet még egy kutyánk. Anyunak csak annyi kikötése volt, hogy szuka és lehetőleg fekete-fehér vagy esetleg blue-roan színváltozatban. Én meg azt szeretném, hogy munkavonalú legyen esetleg kiállításokra is vinném, de első sorban a vadászat és a nyomkövetés (csapaversenyek) érdekel. Előre is köszi mindenkinek. Egyenlőre a Sághegyi-Zafír, és a Macambó kennel volt szimpatikus (márcsaka színváltozat miatt is) és mert szép eredményeket érnek el a szülők, meg a kölykök is.
2010. aug. 31. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
"Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Akkor írj ki inkább több kérdést!"
2010. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, nem kötekedésért jöttem. Egy válaszba is be lehet foglalni azokat amiket kérdeztem, egyzser kipróbáltam egy témában több kérdéssel is, de senki nem értette, hogy mi van, mert nem tudta az előzményeket.
2010. aug. 31. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanított kutyát itthon még csak hobbi kiállításra lehet vinni,külföldön van már,hogy rendesbe is lehet nevezni.

Az ivartalanítás nincs hatással a munkakedvre,tehát nyugodtan meg lehet műttetni.

2010. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A munkakutya akkor van igazán elemében és akkor adja a legtöbbet magából, ha a gazdájával van.

Ha mással dolgoztatod, akkor hozzá fog kötődni.

Tehát vagy te vadássz vele, vagy ha nem akarsz munkakutyával dolgozni, akkor inkább válassz kedvencnek való ölebet.

Szerintem.

2010. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, ha amolyan versenyló-szerűen csak tulajdonos akarsz lenni és ezen az alapon aratni sikereket és bezsebelni érmeket, azt is lehet.

De akkor csak tulajdonos leszel és nem a kutya gazdája.

Az igazi siker pedig a kutya képzőjéé és a kutyáé lesz.

Döntsd el, neked mi a fontosabb: az elért eredmény, vagy a kutya barátsága.

2010. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de én nem akarok vadászni! Nem lenne szívem lelőni, egy állatot, csak szeretném, ha a kutyám kiélhetné a vadászösztönét és apportírozhatna. Ott lennék a vadászatokon! A vadász lőne, én ott vagyok mellette, akkor elküldöm a vadért a kutyát és visszajön hozzánk, és én megdicsérem őt, csak azt nem akarom, hogy az én kezemben legyen a puska. Nem az érmekre hajtanék, csupán támogatom, hogy a spánielt eredeti rendeltetése szerint is használják és ne csak egy szobakutya legyen! Olyan jó nézni egy spanit munka közben! Voltam VAV vizsgán nézőként, és lenyűgözött amit láttam, hogy a vizslák, szetterek és spánielek milyen szépen dolgoztak! Én is szeretném, ha a kutyám egy vaddal a szájában térne vissza, és én büszke lehetnék rá, hogy ő az én munkavonalú és szép kutyám, aki nem csak egy "díszeb" hanem ténylegesen Vadászkutya!
2010. szept. 5. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutya ha mással van, ha mással dolgozik, akkor ahhoz fog kötődni.

Ha nem társnak akarod, hanem csak arra "használni", amire a tenyésztő kitalálta, szerintem inkább ne vegyél magadhoz kutyát.

Hidd el, a kutyát nem csak az teszi boldoggá, amire a tenyésztő elhiteti. Ha agilityzel vele, ha foglalkozol vele, ha kutyasuliba jársz, ugyanúgy kielégítheted az igényeit.

A spani nem egy külön faj, hanem kutya. És minden kutya a gazdája mellett boldog.

2010. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de az miért lenne baj, ha nem én lőnék? a vadásznak csak annyi a dolga, hogy lelövi a vadat, a kutya visszahozza NEKEM amit aztán odaadok a vadásznak, ennyi. A kutyának az baj, ha nem én lövök, de én küldöm őt a vadért és nekem is kell visszahoznia, és én dicsérem meg? Oncognito te nagyon zavaros vagy!
2010. szept. 10. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy zavaros és álszent.

Neked nincs szíved lelőni egy állatot, de nyikk nélkül végignézed, hogy más megteszi és a kutyád örömét leli benne.

Nekem hányingerem van ettől az egésztől, csinálj amit akarsz.

2010. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy a kutya nem lesz boldogtalan, ha nem lelőtt állatokat apportíroztatnak vele.
2010. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!