Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettákat szeretnék akváriumban...

Bettákat szeretnék akváriumban tartani. Ugytudom nagyon igénytelen halak. Milyen talajt tegyek az akváriumba? Növényekre van szükség?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nekem csak kavics volt meg műnövények, de jól érezte magát. Kellettek bújós helyek, mert nagyon bátortalan volt. De nekem azt mondták, csak egyet lehet tartani egy akváriumban.
2011. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Igen eléggé igénytelenek, szinte bármi jó nekik talajnak. Ha növényt raksz akkor valami olyat tegyél ahol el tud bújni, esetleg egy kis "barlangot" is tehetsz az akváriumba.


Amúgy az, hogy egy akváriumba csak egy hal mehet csak a hímekre igaz, ugyanis a hímek akár meg is ölhetik egymást a harcba.

2011. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Betta -> Sziámi harcoshal! Ezt a nevet nem véletlenül kapta!
2011. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kifejezetten mulya volt, mindenki őt piszkálta. Meg több helyen olvastam, hogy igaz, hogy harcos halakból tenyésztették, de már akkorák az úszóik, hogy azokkal már nem tudnak védekezni. Az enyém nem bántott senkit sem.
2011. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szaporítani is szeretném őket. 2 nõstény, 1 hím párositás megfelelõ?
2011. szept. 3. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Örök igazság, hogy igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista!!!

Szaporítani nem érdemes, hacsak nincs tuti helye 1000 db. kis bettának. Ha a tenyésztését komolyan gondolod, akkor elkerülhetetlen a szakirodalom olvasása, itt, ilyen átfogó részletességgel senki nem fog neked 80 oldalt leírni.

2011. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy az előttem szóló mondja, igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista. Ha így állsz hozzá, el sem érdemes kezdeni.

Egyébként meg kifejezetten igényes és intelligens hal, a megfázásra és elhízásra hajlamos, a rossz vízminőség hamar tönkreteszi. Egy hímet tarthatsz egy 30 literes akváriumban, szivacsszűrővel, kisebb világítással, ÉLŐ növényekkel, ez kijön olyan 15 ezer forintból.

Ha többet szeretnél, nekik már 70-80 literes akvárium kell, de ezt nem javaslom. Előbb halat tanulj meg tartani, ha már van pár év tapasztalatod, utána jöhet a szaporítás.

www.akvarista.hu

www.diszhal.info

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

2011. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy a betta túléli a hanyag körülmények közt való tartást, nem azt jelenti, hogy az úgy jó is neki. Tartani lehet akár 2 literes befőttes üvegben is, mert a labirint szervének köszönhetően szenvedve és kínok között ugyan túl tudja élni, de nem érzi jól magát. Egyet ne feledj: Nem a hal akar nálad lenni, hanem Te akarod őt. Éppen ezért a minimum az, hogy számára a lehető legideálisabban tartod. Minimum egy 30-40 liter körüli akvárium kell neki, 26-27 C° körüli tiszta víz. Vegyél neki elő növényeket, a betta szereti a sűrű növényzetet. A szaporítása pedig nem kezdőknek való, és sok hely/idő/türelem/tapasztalat kell hozzá. Az akvarisztika nagyon szép hobbi, de csak akkor tud örömet szerezni, ha precízek vagyunk, és nem akarjuk a lehető legminimálisabb körülményeket biztosítani a halainknak. Nézz körül a neten, informálódj, olvass sokat, és ha már van egy kis elméleti tudásod, az után kezdj el vásárolni, és bettát tartani :)
2011. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Akkor én meg úgy mondanám, hogy igénytelen hal nincs, viszont strapabíró olyan van. Mondjuk a betta az szerintem nem a leg strapabítóbbak közé tartozik, de tény hogy képes elviselni a kis szűkös helyeket is, de mondjuk egy nagy erős szűrést már nem viseli el attól csak nekicsapódik a falnak. Mint minden halnak, a bettának is szüksége van élettérre a jó kondicóhoz, és a dús növényzetre a streszmentes élethez.
2011. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!