Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak nem érzik magukat...

A halak nem érzik magukat depressziósan, bezártan és korlátozva az akváriumban?

Figyelt kérdés
Igaz, ez az akvárium nagyságától is függ, de szerintetek nem érzik valahogy, hogy ez az akvárium, ez mégsem az igazi? Amerre úsznak, mindig hamar korlátokba botlanak. De lehet csak én nem birom ha korlátoznak, és ezt az érzést átvetítem az állatokra, halakra is.
2011. okt. 11. 13:55
 1/9 A kérdező kommentje:
De ne értsetek félre, senki ellen nem beszélek, nekem is vannak halaim-kiskorom óta halazok és nagyon szeretem őket.
2011. okt. 11. 14:11
 2/9 anonim ***** válasza:
De igen!
2011. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem....nézd meg az agyi fellépésüket a neten...
2011. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kellene ennyire lenézni a halakat.. Pl ott van ha gömbakváriumban tartod őket, megbolondulnak.
2011. okt. 11. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem lenézés máshogy működik a térérzékelésük, ezét mondtam hogy nézz utána, vagyis írtam....
2011. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem! Ezért kell megfelelő méretű akváriumban tartani őket. Sok ember úgy pakolja tele az akváriumát hallal, hogy épphogy csak ne pusztuljanak bele a biológiai szennyezettségbe, de ez édes kevés. Ha egy halnak nincs meg a megfelelő élettere, annyi, ahol teljes életet élhet, jön a stressz, agresszió, melankólia, stb, ezek mindegyike hosszabb-rövidebb idő alatt végez a hallal.

Hogy mekkora ez az élettér, az a haltól függ, nyilván egy rajhalnak, 1 db-ra visszaosztva a minimum térfogatot jóval kisebb méret jön ki, mint egy revier tartó halnak.


Viszont ezek pont azért akváriumi díszhalak, mert megoldható az akváriumi tartásuk a fenti problémák nélkül, kielégíthető igényeik vannak, megfelelő körülményekkel (nem csak a méreten múlik) ideális környezet alakítható ki számukra.

2011. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha csak a halak érdekeit néznénk, akkor senki sem tartana otthon halat.


Én nano halakat tartok 200 literbe, talán jó nekik, nem tudom, remélem, de valahol azért kompromisszumot kell kötni, hogy mekkora akvárium fér be a lakásba. Ennél nagyobbat nem is tudnék gondozni, mert sok vödör kell a vízcseréhez :)

2011. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
az ingerszegény környezetet nem szeretik.. pl. a zöld gömbhalnál(Green Puffer) látható, hogyha nem teszel elég élő növényt, meg díszeket az akváriumbába, vagy kisebb akváriumba teszed, mint amennyiben jól érzi magát, unatkozni fog..
2011. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de ha mellé teszel egy frenatuszt, már egyből nem unatkozik, jól megkergeti :)
2011. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!