Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Műnövény vagy igazi?

Műnövény vagy igazi?

Figyelt kérdés

Van már az újonnan telepített akváriumomban egy tündérhínár,de nem igazán értek a növényekhez,lehet,hogy nem bírja sokáig.Elvileg nem nagy igényű,de ki tudja.Mivel tápozzam,milyen gyakran?(tabletta v folyékony.Hogy kell?

Nem növényevő halakat szeretnék,így az nem lenne gond.De azért kellenek növények.

Köszi a tanácsokat!


2011. szept. 4. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked, hogy nem nagy igényű?:) Az egyik legnehezebben tartható növény, a helyedben már most kidobnám, mielőtt ledobja a leveleit és berohad mindenhová.

Műnövényt semmiképpen nem ajánlok, rondák és haszontalanok. Az alacsony fényigényű növények a gömbmoha, jávai moha, anubias, microsorium, cryptocoryne fajok, vallisneria megvannak már 0.3 watt/liter világítás alatt is. Tápozni folyékonnyal, pl. easy life profitoval érdemes. A gyökereseknek mehet 1-1 gyökértáp is, de kevés világítás alatt nem fontos.

2011. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

54literesbe van 15w világítás.

Tényleg ennyire kényes?Nemááár!!A neten is azt olvastam róla,hogy elég igénytelen!Viszont olyan szép,a többi nem tetszett vagy nagyon drága volt.5 napja van benn,de eddig semmi baja.A moha tetszik,de nem macera?HOgy lehet tőle az aljzatot takarítani?

2011. szept. 4. 08:18
 3/15 Platypus ***** válasza:

54 literesbe a tündérhínárnak minimum 50 watt fény kéne az életben maradáshoz. Nem tudom honnan ered ez a nem igényes baromság, semmi alapja nincs, az egyik legigényesebb növény. Azért olcsó, mert tavi körülmények között nagyon könnyű szaporítani. Ha van elég fénye, nő mint a dudva, de ha nincs akkor csak szétrohad. Nekem anno 40 liter/15 W fény alatt úgy másfél hétig húzta.

Ha mindenáron a hínárok tetszenek, akkor Najas tüskéshínárt kéne nézned, az talán megmarad ennyi fényen. Hátránya, hogy ezt a fajt nem szokták boltban árulni, mert nagyon törékeny, más akvaristáktól lehet venni. A Murr által felsorolt növényekkel is érdemes próbálkozni. A műnövény nem jó semmire, az élő növényeknek fontos szerepe van a vízminőség fenntartásában.

2011. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát jó,akkor ha kirohad csak dobjam ki,semmi extrát nem kell csinálni az akváriummal?A hínárok nem tetszenek amúgy,csak ez.A moha viszont jó lesz,majd veszek akkor olyat.Viszont mit szólnak a halak ahhoz, ha egy darabig alig van növény?
2011. szept. 4. 08:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem örülnek neki, de kibírják. A mohával nincs nagy macera, damillal rákötözheted egy nagyobb kőre vagy faágra, akkor könnyen mozgatható.
2011. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne várd meg, míg kirohad, ha látod a jeleit, azonnal vedd ki! A bomló részek leterhelik a vizet. Ha már megtörtént a baj, jöhet az amúgy is heti rendszerességgel esedékes 30% vízcsere.
2011. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
milyen eszköz szükséges feltétlenül a heti vízcseréhez?állott vizet rakjak bele vagy elég a klórtalanító is?
2011. szept. 4. 09:36
 8/15 anonim ***** válasza:

A hínárok elvileg is, meg gyakorlatilag is elég igényesek.

Anubias, Microsorum, Cryptocorin fajtákban kéne inkább gondolkozni, mert 54 literre 15 w az nem túl sok.

A vízcseréhet kell 2 vödör, meg egy gumicső.

Az egyik vödörbe előző nap pl. este engedsz vizet, másnap a másik vödörbe a gumicsővel leszívsz ugyanannyit, és a friss állott vizet beleöntöd az akváriumba.

Különböző löttyök nem kellenek bele.

2011. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ez az a szájjal szívó cső?Vagy van másmilyen is?Általában milyet szoktak használni?Honnan tudom,hogy mennyi a 30%?és addig mivan a halakkal?Őket nem zavarja ez a csövezés?

Ezek biztos hülye kérdések,de kezdő vagyok még:)

2011. szept. 4. 11:08
 10/15 A kérdező kommentje:
a boltban azt mondták,hogy szinte mindegy,hogy mű vagy igazi,csak több a macera az igazival,viszont a halaknak mindegy.Elég furi volt,hogy ezt mondta.Mert ha azért mondta volna mert ez az érdeke,akkor nem értem,mert neki jobb ha igazi növényt veszek,mert utána azzal több a költség,viszont a műnövényt csak 1x kell megvenni.
2011. szept. 4. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!