Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Colisa Chunae-mézgurámi?...

Colisa Chunae-mézgurámi? Ilyenem van, melyik az igazi? O. O

Figyelt kérdés

Mézgurámi ez is?

[link]

Beírtam google-be, ott ilyen képek is voltak mézgurámiról, meg ilyenek is (de ilyet még sose láttam halasboltokban)

[link]

Ezek mind colisa chunak, csak különböző fajtájúak?


2011. máj. 31. 18:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Nekem olyan van, mint az első linkben.
2011. máj. 31. 18:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a mézgurámi:

[link]

Az első képeden pedig rubingurámi van.

"Rubin gurámi = Méz gurámi (Colisa chuna) vagy az Ajakos gurámi (Colisa labiosa) egy mesterségesen színezett változata. Itt a hal szinezetét úgy érik el, hogy a halak hormonkezelést kapnak. Ennek etikai problémáin kivül a következő következményei lesznek: A halak élettartama rövidül, hajlamosabbak lesznek betegségekre, mindegyik nemzőképtelenné válik. Az esetek egy jó részében ez egyébként ideiglenes szinváltozás, hisz a halak ca.fél, egy év elteltével visszanyerik eredeti szinüket, de egészségüket már soha. Már ha elélnek eddig. Megvásárlását nem javasoljuk."

Forrás: [link]

2011. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát ennek nem örülök... :(((. Mindegy, igyekszem nekik legjobbat adni amíg megvannak. Nem tudtam, hogy ilyen módon "készítik" őket.
2011. máj. 31. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!