Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen a halak összetét...

Milyen legyen a halak összetétele ebben az esetben?

Figyelt kérdés

54literes akváriumomba kicsi,de mutatós halakat szeretnék.Mehet a betta is,de inkább kisebb és tényleg szép,színes halakat szeretnék.A vörös neon már fix.Mit lehet mellé rakni?Mennyit?Ami rajhal abból mindenképpen a saját fajából 8-10db kell?Nem elég 1-2?Szivárványos törpeharcsát is tarthatok neonokkal?És páncélos harcsát?

Mondanátok nekem tanácsokat,hogy ti mit tartanátok?Ja,és elég meleg van az akváriumban,szóval ez is szempont a halak igényeinél...:)


2011. szept. 4. 18:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

najó,nem akarom én kínozni az állatokat.De azért mégiscsak azért vettem az akváriumot,hogy szép legyen a látvány,nézegessem,és persze gondozzam.Szeretném a legjobb körülményeket kialakítani nekik.Viszont: nem szeretnék garnélát,rákot,páncélos harcsát nézegetni,mert irtózom tőlük:S Mi lenne ha 2db algaevő harcsát tartanék?A közönséges algaevőt.És még mellé annyi neont amennyit lehet(mennyi is az?)és ha esetleg 1db bettát is szeretnék akkor mennyi neon jöhet?

Köszi,hogy segítetek!Inkább hallgatok rátok+olvasgatok a neten,minthogy a boltosokra hallgassak!Már annyi ökörséget mondtak..:(

2011. szept. 4. 20:28
 12/16 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés az "Oto"-hoz:

Tudományos teljes neve a Macrotocinclus affinis, magyar néven törpe szívóharcsa. Csapathal ő is, tehát min. 4 db-ot kéne raknod belőle az akváriumba. Szorgosan lecsipegetik az algákat, a elrohadt növényi részekből is táplálkoznak, de mivel az 54 liters akvárium elég kicsit, ajánlatos lesz néha egy kis zöldséggel (saláta, uborka, cukkini, spenótlevél) kiegészíteni az étrendjüket +berakni valami fát (vasfa, mangrove stb.) mert szükségük van rostokra is a megfelelő emésztéshez. További infót itt találsz róluk: [link]

Ha szeretnél algázót az akváriumodba, akkor ez az egyetlen ami szóba jöhet, mert a harcsák közül egyedül neki elég az 54 liter. Persze tarthatsz pluszban garnélákat is, de azok egy kissé kényes jószágok :)

2011. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem csak a víz terheltségéről van szó, a vízminőség nem minden. Többen, egymástól függetlenül leírtuk érthetően, ilyen 4 cm körüli aktív pontylazacokból kb 8 db-ot bír el a medencéd. Nincs többnek hely. Hogy te többet találsz szépnek, az csak egy dolog, a szép akvárium ott kezdődik, hogy egészséges, és stresszmentes legyen.

Közönséges algaevő, gondolom Ancistrus temminckii , dupla ekkora akváriumtól felfelé tartható.

2011. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Platypus ***** válasza:

A "közönséges algaevő harcsa", tisztességes nevén Ancistrus nem való 50 literbe. 90 litertől tartható, arasznyira nőnek és a hímek elég csúnya cirkuszt képesek rendezni. Az ilyen kis akváriumba való algaevő az Otocinclus. Ez a faj csapatos, illik legalább 4-et tartani belőle. Nem tartozik a klasszikus értelemben vett páncélos harcsák közé. Nézd meg, egész csinos: [link]

Nem kötelező ezt a fajt tartani, de más algaevő hal nem fér el ekkora helyen.

A Bettával az a gond, hogy jóval melegebb vizet szeret mint a legtöbb hal. A vörös neon passzol mellé, egy raj vörös neonnak viszont kicsi ez a hely. 10 sima neon elfér, de mellettük fázik a Betta. Más csapathal viszont már nem fér el a neonok mellett. A Bettán kívül más magányos hal nem nagyon van ebbe az akváriumméretbe. Szóval nem egyszerű a választás ha ragaszkodsz a feltételeidhez.

2011. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam:

[link]

Látom én,hogy 90literes kell neki...dehát mégis:)

Akkor marad az amit belinkeltek ide nekem,abból 4.És ez a halacska odatapad az akvárium falára?Állandóan ott fog "lógni"?:)

2011. szept. 4. 20:43
 16/16 anonim ***** válasza:
A törpeszívóharcsa leginkább az aljzaton tartózkodik, de néha rámászik a dekorációra, "csüng a falon", de ritkán néha úszkál is :) Aranyos halacskák ezek ^^
2011. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!