Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Össze lehet tenni a 2 fajta...

Össze lehet tenni a 2 fajta halat?

Figyelt kérdés
Kaptam születésnapomra egy nagyobb akváriumot.Az előzőben is vannak halaim meg most félre van nekem tetetve pár db vitorlás hal.(az akvárium 128 literes.)Az előzőben szivárványos guppi volt.Össze lehet őket tenni?
2011. szept. 4. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Volt nekem is. A vitorlás elég agresszív, de ha van elég hely, amit csak ők uralhatnak, akkor megférnek egymás mellett. 128l nem a legnagyobb. Próbálj meg középtájra több növényt rakni ami megválasztja a teret. Akkor talán nem lesz gong. Na meg az is kérdéses, hogy hány vitorlás van. Ha csak 1 pár, akkor nem lesz gond.
2011. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vitorláshalat, és a guppit semmilyen körülmények között nem jó összerakni. A vitorlás ragadozó, a guppik élénk színezetű farkát tövig fogják csipkedni, kergetik majd őket, a végén 99% a guppik elhalálozása. Nem jó ötlet :( A vitorláshoz esetleg társítható a neonhal, de ebben az esetben fiatal kortól kell hozzászoktatni a vitiket a neonokhoz.
2011. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat... De most nem tudom hogy mit csináljak a kicsi guppijaimmal..biztos vannak úgy kb 14-en.Mondjuk abból adok egy 6-ot a barátnőmnek mert kért de nem tudom mi legyen a többivel:/ Ők ott születtek nálam és nem szeretném rossz kezekbe adni őket.... Mit tudnék csinálni a többivel?
2011. szept. 4. 21:27
 4/8 Brigi ^^ ***** válasza:
Gondolom megtartod a kisebb akváriumot is, akkor miért ne lehetne egy guppis és egy vitorlásos akváriumod?
2011. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert nem engedik meg mind a kettőt:/
2011. szept. 5. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg kisállatkereskedésben, hogy beveszik-e. Néhány helyen elfogadják. Vagy tedd fel akvarista.hu-ra. És a felnőtt nőstényeket is ajándékozd el, ha nem akarsz még egy jó pár adag kishallal szenvedni.
2011. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos aki vette neked a vitorlást, azt hitte a díszhal boltra, hogy játékbolt. Akkor mondd meg neki, hogy ha már így esett, akkor viszont most már 2 akvárium kell, mert különben meg fogják enni egymást. Ha nem a szüleid vették a vitorlást, akkor nem szóltam :)
2011. szept. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ők vették....És az mondják hogy azt mondák az állatkereskedésben hogy összelehet őket tenni...De én akkor sem merem mert nem szeretném ha elpusztulnának:/
2011. szept. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!