Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzatporszívózás után a...

Aljzatporszívózás után a leszívott mulmban találtam 3-4db 0,5mm vastag és 3-4mm hosszú, élő barnás-vöröses színű kukacokat, illetve két db áttetsző gyors mozgású gömbölyded bogár szerű valamit. Mik lehetnek ezek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Karmantyús nyekenyóka, és Lápi nyehőce.
2011. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez jó :)))
2011. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 eric_cartman ***** válasza:

szoktál etetni élő eleséggel, pl. tubifex?

ha jól tudom a tubifex - ha nem eszik meg a halak - befészkeli magát az aljzatba és elszaporodhat.

2011. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam élő eleséggel etetni. Lemezes táppal szoktam, szárított szúnyoglárvával, spirulina tablettával és rákoknak való süllyedős eleséggel.
2011. szept. 5. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:

esetleg nem nyitott az akváriumod? nem feltétlenül a teteje, de a szűrőnél bárhol nem rakhatott valami légy/szűnyog bármi repülő akármi lárvákat a vízbe?


ha ezek olyanok, mint a tubifexben, akkor meg a halak megeszik majd őket.

2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a szűnyoglárvákat is megeszik a halak. meg valószínűleg a kis bogarakat is. csak adj nekik időt, hogy előmásszanak a talajból.
2011. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem lehet,hogy a halak élősködői?bocsi,nem értek hozzá,csak egy feltevés.
2011. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a halas boltban tubival és vizibolhával etetnek. Aztán egy hallal vagy egy növénnyel együtt bezacskózták neked, te meg beraktad az akviba. Aztán az is lehet, hogy valami teljesen más. Látni kéne.
2011. szept. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!