Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova kell elhelyezni a csöveket?

Hova kell elhelyezni a csöveket?

Figyelt kérdés

Mi hova kell rakni? És milyen távolságban, hogy megfelelő legyen az áramlás?

Rakhatom egymás mellé pl. a külső szűrő szívóágát és a levegőztetőt? A fűtő hova kerüljön? Hova kerüljenek a különféle csövek (alulra-felülre)?

Lehet hogy kicsit idióta kérdések, de nem nagyon találtam neten semmit, ami segítene rajtam.

Egy 90*40*40-es akváriumról van szó.


2011. szept. 12. 22:08
 1/2 anonim válasza:
100%

Ha küldő szűrőd van, esőztetővel és szívókosárral, akkor úgy érdemes elhelyezni, hogy a beszívó kosár a hátlap egyik sarkához közel legyen a talaj felett 2-4 centivel. A szűrő kimenő ága az esőztetővel ugyanezen az oldalon, csak az oldalfal tetején, de még a víszint alatt. Az esőztető nyílásait úgy kell beállítani hogy a szembe levő oldal fele nézzenek és kb 10-20 fokban felfele(a vízszinteshez képest), így fodrozza a vízfelszínt és megfelelő oxigén ellátást biztosít a halaidnak.

A fűtő elhelyezése lényegében mindegy, arra kell figyelni hogy ha be van rajta jelölve, hogy meddig kell vízben elmerülnie, akkor addig legyen is vízben. Egyébként esztétikai kérdés.

2011. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Külső szűrőt így:

[link]

Bár én nem így csináltam, és a két csövet szorosan egymás mellé raktam a balsarokba, de nekem a fújóka az följebb van, a vízszintnél fúj, a szívókája meg lejjebb egész az akvárium aljáig lelóg, mert úgyis alul van több kosz, jobb ha ott szívja.


A levegőztetőt tökmindegy hova teszed, bárhol jó, de ne is biztos hogy egyáltalán kell. Mert a külső szűrő hullámoztatja a vízfelszínt, ezzel már kerül elég oxigén a vízbe.


A fűtőt is mindegy hova teszed, a tejeje kilóghat 1 centit a vízből, a tekerőjét nem kell a víz alá tenni.

De különben ha teljesen víz alatt van úgy is működik.

2011. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!