Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik csöveket ajánljátok...

Melyik csöveket ajánljátok leginkább növényesnek? Illetve melyiket nem?

Figyelt kérdés
Az akvárium 50 centi hosszú, a legjobb a 45 centis lenne, de 60-asat is rádobok, nem gond. Sem foglalat, sem teljesítmény nem akadály, viszont árban jó lenne 3000-nél megállni. Konkrét márkáknak örülnék saját tapasztalataitok alapján, nem úgy általánosságban. Egy 15 wattos daylight (6400K) párja lesz 70 literre.
2011. jan. 28. 13:20
 1/9 Platypus ***** válasza:

[link]


Még nem használtam, de ilyen beszerzését tervezem az új garnélásom fölé. A spektrum nagyon szimpatikus, a gyártó leírásával meg nem értek egyet, de majd elválik.

A flora glo az nagyon bevált, magában is használtam egy darabig.


A hagyományos típusú napfényeset nem ajánlom, szerintem nem szépek a növények sárgás fényben. Érdemesebb egy akváriumi napfényest venni, azokban a zöld fény dominál és nagyon szép alatta a növényzet. A hideg fehér hagyományossal is elégedett vagyok esztétikai szempontból.

2011. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm a tippet.

Bevallom, én nagyon szkeptikus vagyok a növényes csövekkel szemben, úgy tudom, hogy ezek a drága csövek kb. az 1/3-át tudják lumenben egy sima daylightnak, tehát teljesen felelsegesek. De ahogy már mondtam, növényes tudásom kifejezetten hiányos, keveset tudok a hullámhosszokról, egyéb tulajdonságokról.

2011. jan. 28. 14:11
 3/9 Platypus ***** válasza:

A lumen csak azt méri, hogy mennyi fényt bocsát ki összesen a cső. A növények viszont különböző mértékben tudják hasznosítani a hullámhosszokat.

[link]

Ilyen arányban képesek a növények hasznosítani a fényt. A kékes és vöröses hullámhosszokat nagyon jól, a sárgákat és a zöldeket viszont alig. A hagyományos napfényes csövek fénye viszont leginkább a sárga környékén erős. Például:


[link]


Tehát hiába ad esetleg több fényt a hagyományos napfényes kilóra, gyakorlatilag a növényes többnek számít. Az esztétikai teszten nálam a napfényes csúnyán bukott. Eleve meg se vettem volna, de a hideg fehér dobozában ilyen volt. Látványra a hideg fehér a legvilágosabb, azonos teljesítmény mellett.

2011. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aham. Akkor te egy növényeset vennél mondjuk ehelyett:

[link]

Én speciel ezt néztem ki, de hallgatok a jószóra.

2011. jan. 28. 14:57
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ha jól értem 2 fénycsövet szeretnél használni. Én egy növényeset mindenképpen vennék, és ha már hagyományosat akarnék mellé, akkor hideg fehéret, lehetőleg minél kékebb fényűt, hogy esztétikailag is kiegyensúlyozott legyen az akvárium. A hideg fehér nálam magában is jól szuperál mohák és Microsorum(tehát mérsékelten fényigényes gazok) fölött. A hideg fehéres akváriumban T5-ös bútorvilágítást használok, sokkal kékebb fénye van mint a hasonló adatokkal rendelkező T8-nak. Algának nyoma sincs, azért hozzátenném hogy 1,5W/liter fényözön van(piko méretben nem nehéz) és 0 hal.
2011. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, 2 csővel így most 30-40 watt lesz 70 literre, csak az emlegetett microsorium, mohák, cryptok és társaik a növényeim, de belőlük rengeteg, ezért egy közepes világítás szerintem bőven elég lesz. És ahogy mondtam, egy hagyományos 15 wattos daylight már van, emellé megy még majd valami, amit találok. Még forrasztópákát is szereznem kell, kompakt izzó elektronikája lesz az előtét, az armatúra is a "szemétből" lesz, a barkácsolás híve vagyok :)
2011. jan. 28. 18:29
 7/9 Platypus ***** válasza:
Sok sikert, majd mutasd be a végeredményt :)
2011. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudok adni egy 60-as keskeny konyhai foglalatot, de az eldől. Azt igazából alulról szokták felszerelni konyha szekrény aljára pl mosogató fölé, tehát azt nem tudom hogy lehetne akvárium fölé tenni, talán egy lécet hozzá kell ragasztani, ami megtartja egyenesbe.

Viszont nincs rajta kábel, mert azt még régen levágtam :/



Van egy olyan is, hogy 45-ös foglalat, amit meg a barátom akváriumából vágtunk ki, az úgy kompletten egyben van páramentes foglalattal, mert szikével olyan jól körbevágtam. Csak az szerintem túl széles, mivel a fénycső előtét pont a neon mellett van. Így a meglévő neonodat nem tudom hogy tudod mellé rakni. Max úgy ha ezt is állítva rakod valahogy csak akkor meg ez is eldől :)

Ebben van egy neon is (de nem 6500K-s hanem csak valami sima, gondolom 2700 -k-s lehet.


Hát figyelj, ha valamelyik kell, szólj, mert mi nem használjuk egyiket sem.

2011. jan. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lefotóztam volna, csak le van merülve az elem


A 60 cm-s az valami ilyesmi, csak a foglalat vége nem szögletes, hanem gömbölyű, azért dől el fejjel lefelé rakod:

[link]


a 45 centis meg ilyen, hogy látod a neon fölött van egy kis doboz a képen, nos azt vágtam körbe, a foglalat az abból jön ki, az úgy egyben van. A fekete dobozban van az előtét, és látod emiatt foglal kétszer annyi helyet mint kéne:

[link]

2011. jan. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!