Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megváltoztak a páncélos harcsáim?

Megváltoztak a páncélos harcsáim?

Figyelt kérdés
Kétszer akkora akváriumba kerültek a halaim,mint amekkorába eddig voltak.Sokkal több a növény is meg az egész hangulata az aksinak egész más lett.De ezzel együtt az eddig lusta,szinte állandóan talajon fekvő harcsáim most hirtelen igazi ficánkoló halak lettek.Persze nem zavar a dolog,mert baromi aranyosak ahogy be vannak zsongva,sokat nevetek rajtuk,csak ez nekem valahogy mégis szokatlan viselkedés tőlük....Most mondjátok meg nekem nekik mindig ilyennek kellett volna lenniük ,csak eddig rosszul érezték magukat vagy mi ez a hirtelen változás?
2011. szept. 14. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A páncélosok szinte egész nap a talajt túrják. :) Ez a normális. Valószínűleg eddig nem érezték jól magukat. Nekünk sügérek mellett voltak, kvarchomok az aljzat és sokszor a szemükig beletúrtak a homokba. Olyan vicces volt. :) Aranyosak nagyon. Már eladtuk a sügéreket, de őket megtartottuk, most kis vitorlásokkal vannak együtt.
2011. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ők nem csak a talajt túrják,hanem végig ficánkolják az egész akváriumot,még egész fentre is felmennek,kergetőznek meg minden:)Nekem ez a fura hogy felmerészkednek pedig eddig mindig lent voltak....
2011. szept. 14. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Rengeteget számít a halaknak a megfelelő élettér, ezt te is láthatod a két szemeddel. Ezért hajtjuk az embereknek, hogy ne zsúfoljanak annyi halat össze, meg hogy ne akkora helyen tartsák, amekkorán, mert ismerjük őket, értünk hozzájuk.


Egy nagyon súlyos betegség miatt 2 hónapig volt nálam egy aranyhal egyedül, 150 literben. Tehát a hellyel nem volt gond, csak egyedül volt. Nem látszott rajta semmi, evett, úszkált, megvolt magának. Aztán bekerültek a társai. Azt az örömöt, amit rajta lehetett látni, soha nem felejtem el :) Egyszerűen ránéztél és érezted, hogy boldog. Összehasonlíthatatlan volt a két viselkedés. Azóta nem távolodik el a többiektől 10 centinél messzebbre, ott van állandóan a seggükbe :)

Örülök, hogy te is megtapasztaltad azt, hogy van értelme fejlődni, változtatni. Ezért válaszolgatunk itt sokan.

2011. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát Murr,ez nagyon aranyos sztori volt,szinte látom magam előtt:)Egyébként saját magamon is meglepődtem most,mert annyira boldog vagyok,hogy a halaim boldogok,legszívesebben fel sem állnék az akvárium mellől:D És ezt nektek köszönhetem,mert tőletek nagyon sokat tanultam!Remélem a többi kérdező között is van olyan,aki nem csak kérdez,hanem meg is fogadja az itt kapott tanácsokat:)
2011. szept. 14. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt én is igazán remélem :)
2011. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!