Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jobbsarokban a ráccsal mit...

Jobbsarokban a ráccsal mit csináljak?

Figyelt kérdés

Azért van az ott, mert ott megy hátra a víz a háttér mögé. Hátul szűröm a vizet.

[link]

Egy kapunak akartam álcázni, mint egy barlang bejáratának, de így elég tré, még a szilikon is látszik körben. Ha növényt rakok oda, akkor meg az úszó szigetem nem fog jól látszani, mert beleolvad a zöldségbe. Szóval hogy csináljam? Nem tudom.


2011. szept. 18. 04:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem ertek az akvariumokhoz, nem tudok tanacsot adni. De megneztema kepet, nagyon szepek a novenyek is es a hatter is. Ugy kellett megkeresnem, hogy mit is szeretnel eltuntetni, mert eloszor nem talaltam :)

Nagyon tetszik, talan egy nap nekem is lesz majd...

Tenyleg nagyon tetszik, ugyes vagy :)

2011. szept. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg egy nagyobbacska gyökér, rákötözött mohával, páfránnyal, nem tetszene? Talán egy felállított szikla a sarokba, természetesen akkora, hogy takarja.Szerintem a rácsot is nyugodtan leveheted a nyílásról és a belső oldalra teheted, akkor nem kell eltakarni semmivel.Bocs, most olvasom, hogy beragasztottad.:D Kötözz mohát a rácsra, attól még a víz betalál és szépen el is takarja.Hát hirtelen ennyi ötlet jutott eszembe.
2011. szept. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Az a gond hogy a kompozícióba semmi nagyobb tereptárgy nem illene arra a környékre. Én egy növényt ültetnék úgy 7-10 centire a rács elé, hogy valamennyire kitakarja de ne akadályozza az áramlást. Ha egy nagyobb Anubias nana-t választasz mellé pár petite változattal, akkor nem fenyeget a veszély, hogy megnő és kitakarja a szigeted. Vagy a Microsorum 'philippine' is kicsi marad, de az méregdrága gaz.
2011. szept. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én az egész rácsot kiszedném.

Vennék néhány kis méretű red moor fát. Az nem is nagyon színez, és 1-2 db-ból már össze lehet hozni egy olyan alakzatot, ami takar is, nem is természetellenes, és vékony, sűrű ágakból van.

Gondolom úgyis csak a halak miatt kell, ilyen sűrűségű rácsot szerintem lehet csinálni természetes fából.


Úgy szokták még a rácsot csinálni, hogy a háttér színezése közben a rács ugyanolyan terepszínt kap, úgy nem olyan erős a kontraszt.

2011. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom majd valamelyiket
2011. szept. 18. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Komolyan irigyelem a halaidat, hogy ebben az akisban élhetnek :D NAGYON SZÉP
2011. szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha kiszeded az egész hátteret, és a lefestés mellett döntesz, azt is meggondolhatnád, hogy kívülre teszed a rácsot. Vagy legalábbis a külső felszínnel egy síkba. Úgy előrébb lenne ugyan, de nem látszana a lyuk, megtörne a szélének a kontúrja. Jó festéssel könnyebben beolvad a környezetébe.
2011. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel lehet befesteni? Nehogy kioldódjon a vízbe a festék :)
2011. szept. 19. 02:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Oxidfesték.
2011. szept. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem a háttér és a rács közé rakj valami sötétet és akkor fog úgy kinézni mint a barlang bejárata! :)
2011. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!