Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tenyleg adhatok az ancinak...

Tenyleg adhatok az ancinak kigyouborkat meg sutotokot?

Figyelt kérdés

Nem tudom belinkelni hol olvastam, mert telorol vagyok. De ha ragoogliztok az "anci hal"-ra elsokent dobja ki. Rainakvarisztika.hu

Meg soha nem hallottam ilyenrol. Ez a halaknak nem karos? Ti hasznaljatok ezt a modszert?


2011. szept. 23. 12:17
 1/3 anonim válasza:
35%
Hát nem tudom én anno egy 230 L-es akváriumba vettem 4 db-ot 4 éve megvannak gond nélkül úgy hogy azt az algát eszik ami van a kövön meg néha ha egy két szem bogyó leesik amit a többieknek adok akkor azt szokták még elszopogatni és csókolom :P
2011. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon fontos hogy kapjanak uborkát, salátát, akár sütőtököt is, bár az szennyezi a vizet. Egy kis pohár vízbe teszel egy-két szelet ubit, 3 percre be a mikróba, aztán mehet nekik. Azért kell leforrázni, hogy könnyebben meg tudják enni, meg hogy lesüllyedjen az aljára. Előzőnek: lehet, hogy úgy is megvannak a halaid, de az biztos, hogy nem fejlődnek olyan szépen. Meg a te módszered csak algás akváriumban működik, ami igazi akvaristánál ritka.
2011. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Salátából nagyon fontos, hogy bio legyen, mert az tárolja a legjobban a méreganyagokat. A többinél is fontos a minőség, legjobb az otthoni, de azokból azért mehet bolti is.

Az elmondottakon felül amit még imádnak: spenót, pitypanglevél, csalán, borsó, kukorica, cukkini, répa.

Létezik úgynevezett anci brikett is. Ennek az a lényege, hogy a leforrázott zöldségeket le is darálod, összekevered, majd tömegarányosan zselatinnal kevered. Ettől összeáll és nem szennyezi a vizet.

Nagyon fontos, hogy egy ancis akváriumban faág is legyen, mert csak annak rágcsálásával alakulhat ki náluk egészséges bélflóra.

Lehet, hogy elsőre nem fogják megenni az olyan kajákat, amiket nem ismernek, de hamar rá fognak kapni. Éjszaka aktívak, akkor etesd őket.


Az első válaszolónak még annyit, meg neked is, hogy az így tartott harcsafélék boldogan elélnek 20-25 évig. Ha nincs benn fa rágnivaló, az átlagéletkor olyan 5 évre csökken. A hiányos etetés (elvan algán) is elrabol kb. 10 évet az életükből.

2011. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!