Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikortól számít egy kis...

Mikortól számít egy kis törpehörcsög felnőttnek és mikortól lehet adni Neki répát és kígyóuborkát, vagy egyaltelán lehet-e Neki adni?

Figyelt kérdés
Most almát eszik és VitaPol eleséget. Milyen gyümölcsöt adhatunk a kis törpehörinek télen? Jelenleg 9 hetes.
2010. okt. 16. 08:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem még, hogy a törpe hörcsikék értik a nevüket ha mindig mondogatva van nekik? ők hallják az emberi hangokat?
2010. okt. 16. 08:19
 2/3 anonim ***** válasza:

A kis törpehöri 4-5 hetes korától leválasztható, ami azt jelenti, hogy már nem szorul az anyja nevelésére. Még nőni fog és ivarilag sem érett, de már önálló és lehet felnőtt hörcsögként kezelni. Szerintem az az ideális, ha pároztatni szeretnéd, ha fél éves korban teszed össze először ellnkező nemű hörivel.

Csokit, karalábét, karfiolt, káposztát, krumplit (azaz "k" betűseket) nem lehet neki adni, valamint citrusféléket sem. A karalábénak csak a levelét szabad adni neki.

A kígyóuborka mehet neki, a répa is. Ha eszi, adhatsz neki borsót is, almát, körtét, salátát, paradicsomot... Szóval mindent, amit a tiltólistán kívül te is megennél, zöldség-gyümölcs. Arra figyelj, ha almacsutkát, körtecsutkát, stb adsz neki, a magokat szedd ki, mert az mérgező.

Néha adhatsz neki állati eredetű fehérjét is. Pl főtt tojásból lecsippentesz kicsit, vagy horgászboltból hozol csontit... Főtt/sült hustit, felvágottat azért nem ajánlatos adni neki.

Egyébként pedig magokat adj neki. Szotyit, tökmagot, diót, mogyorót... Ha nem pucolod meg teljesen, akkor adsz neki egy jó fejtörőt. :)

2010. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, hallják az emberi hangokat, de szerintem a nevére nem fog reagálni. Én ciccegtem neki, arra tudta, hogy fel kell jönnie emeletre, mert kaját kap. :)
2010. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!