Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem halakat az akváriumomba...

Vettem halakat az akváriumomba, persze vártam előtte 2hetet, be lett állítva minden, ma hoztam őket, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
10 neon,10 guppi ,1 db fiú betta,és még két fajta aminek nem jegyeztem meg a nevét.. Az egyik szürke és lapos és 2 feka csík van mindkét oldalán(piranha szerű xd) ,a másik meg aranyszínű,mint egy aranyhal csak miniben,És láttam ,hogy az aranszínű halacskának meg van tépkedve a hátsó uszonya..melyik tette?:(
2011. szept. 25. 14:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a "feka" csíkos volt ugyanis az lehet hogy nőstény betta. Nekem kettesével ette a neonokat, és sajnos az öveg sügérem is megcsipkedte.
2011. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Platypus ***** válasza:
100%

Ha több mint 20 halat vásárolsz egyszerre, ott hamarosan súlyosabb problémád is lehet, mint pár megtépett uszony. A halakat fokozatosan kell telepíteni, mindig csak néhányat egyszerre, és hetente lehet hozni az új csoportokat. Így tudnak csak a bacik lépést tartani a növekvő ammóniaterheléssel. Nálad most garantáltan magas az ammóniaszint, ami szép lassan kikészíti a halaid.


Amúgy az ismeretlen halad lehet a ludas, Betta 70-80 liter fölött már nem túl esélyes agresszor, bármi lehagyja. Ha ennél kisebb az akváriumod, akkor lehetett a Betta, de ebben az esetben ez a legkisebb gondod, mert viheted vissza a halaid felét.

2011. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!