Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nosteny betta lehet olyan...

A nosteny betta lehet olyan szep mint a him?

Figyelt kérdés
A nosteny betta lehet olyan szep mint a him? ma vettem egyet:)
2011. szept. 26. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A nőstény is szép, de a színe nem lesz olyan élénk, és nem lesz akkora uszonya.

Ettől még persze szép, csak máshogy néz ki:)

2011. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nőstény Betta vízszintesen csíkos, és jóval halványabb a hímnél.

Mi vettünk egyszer egy gyönyörű szép "nőstényt" kékes-zöldes-türkiz színű, kis pirossal.

Már eleve gyanús volt, mert elégé zavarták egymást az üzletben is a többiekkel, de az eladó "tutibiztosra" mondta, még a harmadik kérdésre is, hogy nőstény.Hát NEM AZ.Ez egy nem fátyolúszós hím, merthogy ilyen is van, csak mindeni azt hiszi, hogy a kis úszójú a nőstény, a fátylas, zászlós, koronás, meg a hím, amit kis akváriumban tartanak.

Nem kell mindent elhinni az eladóknak, többször is tapasztaltam már.

2011. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyiféle színben létezik. Az egyik nőstényem gyöngyházfehér zöldeskék úszókkal, amik persze nem olyan nagyok, mint egy hímnek. Nagyon szép!

A nőstény is lehet élénk színű, a fehéreken viszont soha nem lesz csíkozás.

Az, hogy az egyik válaszoló pórul járt, hát sajnos előfordul az ilyen azokkal akik nem értenek hozzá. A kereskednek meg kb tök mindegy, csak elvigyék a halat.


Dobj egy képet, és megmondom, hogy tényleg nőstény e vagy csak átvertek.

2011. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
A jó tenyészetből származó nőstény Betták is szép színesek, épp csak az úszóik rövidebbek. A vízszintesen csíkos hal azért fakó, mert fél, simán lehet hím is. A nőstény függőlegesen csíkos amikor ivarérett és hangulatban van.
2011. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az, hogy az egyik válaszoló pórul járt, hát sajnos előfordul az ilyen azokkal akik nem értenek hozzá."

Mindenki volt kezdő Betta tartó szerintem...

2011. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:04


Pont ez az, és nem is bántásként írtam. Mikor belefogtunk a bettázásba, velünk is megesett. aztán tanultunk a hibáinkból, és ahogyan jöttek az ivadékok, láttuk hogyan fejlődnek, egyre korábban meg tudtuk már mondani, hogy az adott hal milyen nemű.

2011. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!