Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsigám él vagy nem?

Almacsigám él vagy nem?

Figyelt kérdés
Ma szereztem őket, mikor hoztam akkor még vígan csúszkált a vízzel félig töltött zacsiban. Aztán mikor hazajöttem, beletettem a már előkészített akvárium cserevízbe, ott is mászkált egyet, de mikor átvadásztam az akviba akkor természetesen bebújt, na és azóta ugyanott gubbaszt most éppen oldalt van fordulva és nem jön ki a házból. A kis záró fedél résnyire nyitva van belátok hozzá. Már 10 órája nem mozdul. Lehet hogy csak én lihegem túl és csak idő kell neki, de mégis valaki tud mondani okosságot?
2011. szept. 27. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
szagold meg. Ha nagyon büdi, akkor nem, egyébként szerintem csak szokni kell a környezetet
2011. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idézet:

[link]


"A csigám már több mint egy napja lebeg a vízben. Ez azt jelenti, hogy meghalt? Mit tegyek/tehetek?


Nem szokatlan az almacsigák esetében, hogy lebegnek, amikor sok levegô van a tüdejükben. Az sem szokatlan, ha napokig vagy akár hetekig mozdulatlanok, fôleg idôsebb almacsigák esetében. Szóval ha egy almacsiga napokig lebeg a vízben, akkor az még nem jelenti azt, hogy beteg vagy halott.

Habár ha a csiga kellemetlen szagot kezd árasztani vagy a teste nagyon elgyengül, akkor a csiga akár halott is lehet és rögtön el kell távolíni."

2011. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyémek is nagyon lassúak, már olyan értelemben, hogy lusták, szinte egész nap a házukban vannak, estefelé jönnek csak elő, amikor a vitorlások már békénhagyják őket :D
2011. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!