Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízinövény az akváriumban,...

Vízinövény az akváriumban, szabad e más tavakból belerakni az akváriumban, és ha szabad akkor mit kell tenni elötte, nem árthat a halaknak?

Figyelt kérdés

a kis állat kereskedésbe egy szál növény 500-800 forintig terjed, de viszont van a közelünkben egy folyó szerüség, de oda köztudott h lehet bele engedik még a szenny vizet is.

bár hal van ott mert oda szoktak járni pecálni, de én mégis félek bele rakni.

hazahoztam növényt lemostam átmostam többször áztattam ,de még ugy is fura szaga volt.

bele raktam az akváriumba de inkább kivettem.

mit javasoltok?


2010. ápr. 5. 21:56
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen lehet gyűjteni növényeket és ugyanaz a szabály érvényes rájuk is, mint a bolti növényekre, az-az egy alapos lemosás után fertőtleníteni kell.Vagy a boltban vásárolsz fertőtlenítőt, vagy házilag timsós, neomagnolos, vízben áztatod 1-2 órát.Én azt javasolnám, hogy az élő vízből gyűjtött növényt tedd a fertőtlenítés után, egy vödör vízbe és állítsd világos helyre, majd várj egy hetet a beültetéssel.Ha nem látsz ezután sem élőlényeket a vízben, vagy a növényen, akkor sem árt, még egy gyors fertőtlenítő 5perces.Nálam megmaradt a tócsagaz, a balatoni átokhínár, és a vizitök ( ezeket nem árt csigairtóval is kezelni)Csak óvatosan, mert a levélnyak alatt rengeteg csiga, kagyló, planária, hidra,stb telepedhet meg és ezek petéit, lárváit, nem biztos, hogy az egyszeri fertőtlenítés megöli, ezért érdemes várni legalább egy hetet.Jó gyűjtögetést.
2010. ápr. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük, és mindenképpen kipróbáljuk
2010. ápr. 6. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem lehet hogy igy kosárban volt pl 10 átokhínár szál,és az volt 5-800ft?Az ugy reális. 55ft/szál az még ok,de ennyi pénzért ha 1 szálat ad az elég gyér.Oda ne menj vásárolni.Akvarista.hu-n is nézz szét a piac téren.egy ezresért akár egy vödörnyi növényt is kapsz,csak legyen ott ahol te laksz.
2010. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

amugy van h egy szál, meg van h 2-3 szál de az ojan vékony meg olyan nyüzge hogy...

és tényleg ennyi.

ingyen kellene nekem tolna megyéből növény.

2010. ápr. 7. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Tisza-tó strandrészéről szedtem a halaimnak növényt, hazahoztam dunsztosüvegbe, kicsit megmostam (ilyen nagy levelű valami volt) és beraktam 1-2 napra fertőtlenítóbe. Mármint nem háztartási fertőtlenítőbe :D hanem metilénkékbe meg malachitzöldbe. Aztán beraktam, a csiga megette mind egy szálig, jó nagyra nőtt. Szóval ha jó helyről szeded és elővigyázatos vagy akkor nem lehet baj. Egyébként meg van egy ismerősöm akinek 200 literes aksija van, kigyepálja a városon átfolyó folyóból a növényt, leszedi a ráragadt állatokat aztán be a vízbe. Az ő halai is vígan élnek és szaporodnak.
2010. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Balatonból is lehet növényeket gyűjteni?
2012. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!